LOGOWANIE

SZUKAJ

Wydarzenia

14 czerwca 2018 roku przedstawiciele szkół zostali zaproszeni do Katowic na uroczystą Konferencję Podsumowującą realizację Kampanii "Razem raźniej".  W ramach konkursu uzyskaliśmy certyfikat  "PRZYJAZNA SZKOŁA", który był efektem wielu podjętych przez nas działań. 

Certyfikat „PRZYJAZNA SZKOŁA”

Z ogromną przyjemnością pragniemy wszystkich poinformować, że w ramach Kampanii "Razem raźniej", uzyskaliśmy tytuł "PRZYJAZNA SZKOŁA".

Organizatorem konkursu przeprowadzonego w okresie od 15 lutego do 30 maja 2018 roku było Kuratorium Oświaty w Katowicach. Aby uzyskać certyfikat "Przyjazna szkoła" wykonaliśmy 6 zadań podejmując następujące działania:

  1. "Razem na wycieczce" - wycieczka do Lasku Aniołowskiego.
  2. "Prawa i obowiązki ucznia" - apel szkolny.
  3. "Twój autoportret" - spotkanie z psychologiem szkolnym.
  4. "Codzienna pomoc koleżeńska w naszej społeczności" - pisemne sprawozdanie z działań prowadzonych w szkole systematycznie i okazjonalnie.
  5. "Kartka urodzinowa dla kolegi" - praca plastyczna.
  6. "Dzień Przyjaciela" - dyskoteka szkolna i zajęcia integracyjne z grupą przedszkolną.

Jak widać droga do sukcesu była długa i wymagała ogromnego zaangażowania ze strony uczniów jak również nauczycieli. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na ogłoszenie werdyktu, który opublikowany został 8 czerwca na stronie internetowej Kuratorium. 14 czerwca 2018 roku przedstawiciele szkół, zostali zaproszeni do Katowic na uroczystą Konferencję Podsumowującą realizację Kampanii "Razem raźniej".  Wszyscy laureaci otrzymali certyfikaty z rąk wicekuratora oświaty Dariusza Domańskiego.

Czujemy się zaszczyceni tym ogromnym wyróżnieniem, zwłaszcza że jesteśmy jedyną szkołą specjalną w Częstochowie z takim certyfikatem.

Zespół Szkół Specjalnych nr 45 w Częstochowie
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 45,
Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 2
42-224 Częstochowa ul. Czecha 15, tel: (34) 324-65-35
e-maile: zss45@edukacja.czestochowa.pl, dyrektor@zss45.czest.pl,
sekretariat@zss45.czest.pl
Strona internetowa - kontakt