LOGOWANIE

SZUKAJ

Galerie zdjęć

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Wycieczka na Jasną Górę

W dniu 10 maja 2016 r. odwiedziliśmy słynny na całym świecie jasmogórski klasztor. Na spotkanie z nami wyszedł nasz przewodnik - ojciec Roman z Zakonu Paulinów, którzy są gospodarzami tego miejsca.


Zbiórka integracyjna drużyn NS z okazji święta patrona harcerzy

W piątek, 29 kwietnia 2016 r. odbyła się w naszej szkole zbiórka integracyjna drużyn Nieprzetartego Szlaku. Uczestnikami byli harcerze z trzech drużyn. Tematem spotkania był patron harcerzy i skautów św. Jerzy.


Spotkanie z zakresu profilaktyki „Woda niezbędna do życia”

W dniu 5 maja 2016 roku odbyło się kolejne szkolne spotkanie z zakresu profilaktyki „Woda niezbędna do życia”.


HAPPENING MIEJSKI w ramach obchodu ,,Tygodnia życia z niepełnosprawnością. Być wyjątkowym”

W dniu 25 kwietnia uczestniczyliśmy w happeningu miejskim, zorganizowanym przez VIII Liceum Ogólnokształcące Samorządowe w Częstochowie w ramach obchodu „Tygodnia życia z niepełnosprawnością. Być wyjątkowym”.


Wycieczka w Beskid Mały z PTTK

23 kwietnia 2016 r. w dwunastoosobowym składzie wyruszyliśmy autokarem na wycieczkę, aby pochodzić sobie po górach. Dzięki dobrej pogodzie nie traciliśmy równie dobrego humoru, a po drodze mogliśmy piękne widoki.


II Lokalny Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych

Z zawodów, które odbyły się 14 kwietnia 2016 r., przywieźliśmy dwa srebrne medale – wicemistrzostwo w swojej kategorii sprzed roku obronił Tomek, a wielką niespodziankę zajmując drugie miejsce sprawił Marcin.


Korowód wiosenny

W ciepły i słoneczny dzień – 13 kwietnia – na spacer do Lasku Aniołowskiego zabraliśmy Marzanny.


Trzeci Dzień Otwarty za nami!

6-go kwietnia nasza szkoła otworzyła swoje podwoje dla wszystkich zainteresowanych ofertą edukcyjną - można było wziąć udział w zajęciach, jakie proponujemy uczniom na co dzień, a także zasięgnąć języka u specjalistów pracujących w naszej szkole.


Wielkanocne spotkanie integracyjne z młodzieżą

21 marca 2016 roku kolejny raz gościliśmy w naszej szkole młodzież z IV Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza. Tematyka zajęć związana była ze Świętami Wielkanocnymi.


Pierwszy dzień wiosny – Marzanny na wybiegu

W pierwszy dzień wiosny prezentujemy przygotowane w szkole Marzanny. Zrobione zgodnie z tradycją – ze słomy, z bibuły, ciekawie i humorystycznie ozdobione czekają na pożegnanie zimy, której są symbolem.


Wiosenny wernisaż

Najpiękniejsza pora roku już tuż, tuż, a w oczekiwaniu na wiosnę wszystkie klasy w naszej szkole wzięły udział w ogłoszonym przez p. Sylwię i p. Izę konkursie pt. „W oczekiwaniu na wiosnę”.


Pracowite zmagania klas przysposabiających do pracy

27 stycznia klasy przysposabiające do pracy postanowiły „zagospodarować” marchewkę przekazaną nam przez PSnROzUU Koło w Częstochowie.


Jasełka 2016

Co roku - 21 stycznia w Dzień Babci, a tuż przed Dniem Dziadka - wystawiane są w naszej szkole Jasełka.


Kolędowanie z bp Antonim Długoszem

11-go grudnia uczestniczyliśmy we wspólnym kolędowaniu z biskupem Antonim Długoszem. Nasz zespół wykonał kolędę „Dzisiaj w Betlejem” w autorskiej aranżacji.


Bal karnawałowy 2016

14 stycznia odbył się bal karnawałowy, który w tym roku miał dworski charakter.


Wigilia w szkole

W dniu 18 grudnia 2015 r. odbyło się spotkanie opłatkowe w klasach. Naszymi kolędnikami byli pani dyrektor i wicedyrektor, brat szkolny i nauczyciele.


Prezentowy zawrót głowy

Trudno było doczekać do Wigilii i pierwszej gwiazdki więc uczniowie postanowili odpakować prezenty już kilka dni przed Bożym Narodzeniem.


„PaT” w naszej szkole

11 grudnia 2015 r. gościliśmy młodzież częstochowskich szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów AJD.


Wizyta Świętego Mikołaja

8 grudnia do naszej szkoły wraz z redakcją „Życie Częstochowy i Powiatu” przybył Święty Mikołaj. Zespół redakcyjny pod kierunkiem Redaktor Naczelnej - Teresy Szajer ufundował mikołajkowe paczki dla wszystkich uczniów naszej szkoły.


Mikołajki w Klubie Muzycznym „Stacherczak”

Mikołajki w Klubie Muzycznym „Stacherczak”

Zespół Szkół Specjalnych nr 45 w Częstochowie
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 45,
Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 2
42-224 Częstochowa ul. Czecha 15, tel: (34) 324-65-35
e-maile: zss45@edukacja.czestochowa.pl, dyrektor@zss45.czest.pl,
sekretariat@zss45.czest.pl
Strona internetowa - kontakt