LOGOWANIE

SZUKAJ

Galerie zdjęć

1
2
3
4
5
6
7
8


Spotkanie z zakresu profilaktyki „Bezpieczne wakacje 2016”

16 czerwca 2016 r. odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie z zakresu profilaktyki. Tematem było bezpieczeństwo w czasie wakacyjnego wypoczynku.


Olimpiada Sportowa „Przełam Bariery z ISD” 2016

Dnia 8 czerwca na stadionie lekkoatletycznym CKS „Budowlani”, odbyła się kolejna edycja Olimpiady Sportowej „Przełam Bariery z ISD”. Reprezentanci naszej szkoły mogli zaprezentować swoje umiejętności oraz prawdziwego ducha sportowej walki.


14. wyścig rowerowy

10 czerwca 2016 r. po raz kolejny wzięliśmy udział w wyścigu rowerowym organizowanym przez zaprzyjaźnione przedszkole. W czasie przejażdżki do Lasku Aniołowskiego uczestnicy mieli okazję praktycznie zastosować wiedzę o zasadach ruchu drogowego.


Wycieczka szkolna do ENERGYLANDII

8 czerwca 2016 r. wybraliśmy się do największego w Polsce Rodzinnego Parku Rozrywki - ENERGYLANDIA w Zatorze.


Święto Szkoły 2016

1 czerwca, już po raz 17-ty - w obecności całej społeczności szkolnej - obchodziliśmy to święto chcąc w ten sposób podkreślić szczególny, niemal rodzinny, charakter naszej szkoły.


Dzień Mamy i Taty 2016

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki i Dnia Ojca gościliśmy w szkole rodziców naszych uczniów. Dla naszych gości przygotowaliśmy kilka niespodzianek.


XXII Przegląd Muzycznej Sceny Integracji

19 maja w nasz zespół taneczny B.E.E.S. zaprezentował efektowny układ choreograficzny do utworu PSY „Gangnam Style”. Gromkie brawa publiczności wynagrodziły wszystkim trud włożony w przygotowanie występu.


XVIII Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

18 maja w Marszu Godności wzięła udział wielokolorowa grupa reprezentantów szkół, przedszkoli, ośrodków, stowarzyszeń i fundacji.


Wycieczka w Góry Opawskie z SKKT PTTK

14 maja 2016 r. dwanaścioro miłośników pieszych wędrówek górskich z naszej szkoły wybrało się na wycieczkę w Góry Opawskie. Dzięki sprzyjającej aurze podczas kilkugodzinnej wędrówki mogliśmy podziwiać piękne, malownicze widoki.


Wycieczka na Jasną Górę

W dniu 10 maja 2016 r. odwiedziliśmy słynny na całym świecie jasmogórski klasztor. Na spotkanie z nami wyszedł nasz przewodnik - ojciec Roman z Zakonu Paulinów, którzy są gospodarzami tego miejsca.


Zbiórka integracyjna drużyn NS z okazji święta patrona harcerzy

W piątek, 29 kwietnia 2016 r. odbyła się w naszej szkole zbiórka integracyjna drużyn Nieprzetartego Szlaku. Uczestnikami byli harcerze z trzech drużyn. Tematem spotkania był patron harcerzy i skautów św. Jerzy.


Spotkanie z zakresu profilaktyki „Woda niezbędna do życia”

W dniu 5 maja 2016 roku odbyło się kolejne szkolne spotkanie z zakresu profilaktyki „Woda niezbędna do życia”.


HAPPENING MIEJSKI w ramach obchodu ,,Tygodnia życia z niepełnosprawnością. Być wyjątkowym”

W dniu 25 kwietnia uczestniczyliśmy w happeningu miejskim, zorganizowanym przez VIII Liceum Ogólnokształcące Samorządowe w Częstochowie w ramach obchodu „Tygodnia życia z niepełnosprawnością. Być wyjątkowym”.


Wycieczka w Beskid Mały z PTTK

23 kwietnia 2016 r. w dwunastoosobowym składzie wyruszyliśmy autokarem na wycieczkę, aby pochodzić sobie po górach. Dzięki dobrej pogodzie nie traciliśmy równie dobrego humoru, a po drodze mogliśmy piękne widoki.


II Lokalny Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych

Z zawodów, które odbyły się 14 kwietnia 2016 r., przywieźliśmy dwa srebrne medale – wicemistrzostwo w swojej kategorii sprzed roku obronił Tomek, a wielką niespodziankę zajmując drugie miejsce sprawił Marcin.


Korowód wiosenny

W ciepły i słoneczny dzień – 13 kwietnia – na spacer do Lasku Aniołowskiego zabraliśmy Marzanny.


Trzeci Dzień Otwarty za nami!

6-go kwietnia nasza szkoła otworzyła swoje podwoje dla wszystkich zainteresowanych ofertą edukcyjną - można było wziąć udział w zajęciach, jakie proponujemy uczniom na co dzień, a także zasięgnąć języka u specjalistów pracujących w naszej szkole.


Wielkanocne spotkanie integracyjne z młodzieżą

21 marca 2016 roku kolejny raz gościliśmy w naszej szkole młodzież z IV Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza. Tematyka zajęć związana była ze Świętami Wielkanocnymi.


Pierwszy dzień wiosny – Marzanny na wybiegu

W pierwszy dzień wiosny prezentujemy przygotowane w szkole Marzanny. Zrobione zgodnie z tradycją – ze słomy, z bibuły, ciekawie i humorystycznie ozdobione czekają na pożegnanie zimy, której są symbolem.


Wiosenny wernisaż

Najpiękniejsza pora roku już tuż, tuż, a w oczekiwaniu na wiosnę wszystkie klasy w naszej szkole wzięły udział w ogłoszonym przez p. Sylwię i p. Izę konkursie pt. „W oczekiwaniu na wiosnę”.

Zespół Szkół Specjalnych nr 45 w Częstochowie
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 45,
Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 2
42-224 Częstochowa ul. Czecha 15, tel: (34) 324-65-35
e-maile: zss45@edukacja.czestochowa.pl, dyrektor@zss45.czest.pl,
sekretariat@zss45.czest.pl
Strona internetowa - kontakt