LOGOWANIE

SZUKAJ

Galerie zdjęć

1
2
3
4
5
6
7
8


Pracowite zmagania klas przysposabiających do pracy

27 stycznia klasy przysposabiające do pracy postanowiły „zagospodarować” marchewkę przekazaną nam przez PSnROzUU Koło w Częstochowie.


Jasełka 2016

Co roku - 21 stycznia w Dzień Babci, a tuż przed Dniem Dziadka - wystawiane są w naszej szkole Jasełka.


Kolędowanie z bp Antonim Długoszem

11-go grudnia uczestniczyliśmy we wspólnym kolędowaniu z biskupem Antonim Długoszem. Nasz zespół wykonał kolędę „Dzisiaj w Betlejem” w autorskiej aranżacji.


Bal karnawałowy 2016

14 stycznia odbył się bal karnawałowy, który w tym roku miał dworski charakter.


Wigilia w szkole

W dniu 18 grudnia 2015 r. odbyło się spotkanie opłatkowe w klasach. Naszymi kolędnikami byli pani dyrektor i wicedyrektor, brat szkolny i nauczyciele.


Prezentowy zawrót głowy

Trudno było doczekać do Wigilii i pierwszej gwiazdki więc uczniowie postanowili odpakować prezenty już kilka dni przed Bożym Narodzeniem.


„PaT” w naszej szkole

11 grudnia 2015 r. gościliśmy młodzież częstochowskich szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów AJD.


Wizyta Świętego Mikołaja

8 grudnia do naszej szkoły wraz z redakcją „Życie Częstochowy i Powiatu” przybył Święty Mikołaj. Zespół redakcyjny pod kierunkiem Redaktor Naczelnej - Teresy Szajer ufundował mikołajkowe paczki dla wszystkich uczniów naszej szkoły.


Mikołajki w Klubie Muzycznym „Stacherczak”

Mikołajki w Klubie Muzycznym „Stacherczak”


Teatralny występ gimnazjalistów

Mikołajkowy podarunek w postaci przedstawienia przygotowanego przez członków koła bibliotecznego Gimnazjum nr 20 i uczestników zajęć teatralnych zawdzięczamy p. Annie Romianowskiej i p. Ewelinie Smędzik.


XIV Konkurs Gier i Zabaw Ruchowych - „Paraolimpiada”

3 grudnia 2015 r. na terenie Hali Widowiskowo-Sportowej „Polonia” odbyła się kolejna edycja „Paraolimpiady”. Nasza szkoła, już po raz piąty, wzięła udział w tej imprezie.


Olimpiada „Przełam Bariery z ISD Hutą Częstochowa” 2015

Kolejna edycja olimpiady odbyła się 18-go listopada. Reprezentujący ZSS nr 45 UKS „Awans” zaprezentował, jak zwykle, znakomite przygotowanie sprawnościowe, kondycyjne i taktyczne.


VII Festiwal Piosenki Podwórkowej

W czwartek 29-go października grupa naszych uczniów specjalnie na tę okoliczność nazwana „Kapelą z Północy” wykonała własną wersję utworu O, matko! z repertuaru Tomasza Organka.


Zajęcia integracyjne z wykorzystaniem AAC

W dniu 28 października 2015 roku odbyły się w naszej szkole ostatnie już zajęcia w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca AAC. Na zajęcia integracyjne zaprosiliśmy uczniów i nauczycieli z Gimnazjum nr 20 w Częstochowie.


Kampania BIAŁYCH SERC

W październiku nasza szkoła włączyła się również w Kampanię Białych Serc, która jest ogólnopolskim solidarnym protestem przeciwko uzależnieniom (alkoholizmowi, narkotykom i środkom zastępczym - dopalaczom).


Październikowe Obchody Międzynarodowego Miesiąca AAC

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca AAC odbyły w naszej szkole cykliczne zajęcia z wykorzystaniem wspomagającej i alternatywnej komunikacji. W zajęciach uczestniczyli uczniowie naszej szkoły oraz wychowankowie Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 43 w Częstochowie.


Pasowanie na ucznia. Dzień Edukacji Narodowej.

15 października był wyjątkowym dniem dla całej uczniowskiej społeczności - nasza nowa koleżanka i trzej chłopcy zostali oficjalnie powitani i uroczyście pasowani przez Panią Dyrektor na uczniów naszej szkoły.


Wycieczka do schroniska

W piątek 9 października 2015 r., kolejny już raz, udaliśmy się do schroniska w Częstochowie. Pracownik schroniska – pan Damian - oprowadził wszystkich po wybiegach dla spragnionych miłości czworonogów.


Wycieczka do Rezerwatu Archeologicznego

W dniu 7 października odwiedziliśmy Rezerwat Archeologiczny. Naszą wycieczkę zorganizowało Szkolne Koło Ligii Ochrony Przyrody, a jej celem było poznanie śladów przeszłości odnalezionych na terenie naszego miasta.


I Integracyjny rajd pieszo-rowerowy

3 października odbył się w naszej szkole integracyjny rajd pieszo-rowerowy z udziałem uczniów, ich rodziców i rodzeństwa oraz nauczycieli.

Zespół Szkół Specjalnych nr 45 w Częstochowie
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 45,
Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 2
42-224 Częstochowa ul. Czecha 15, tel: (34) 324-65-35
e-maile: zss45@edukacja.czestochowa.pl, dyrektor@zss45.czest.pl,
sekretariat@zss45.czest.pl
Strona internetowa - kontakt