LOGOWANIE

SZUKAJ

Galerie zdjęć

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Teatralny występ gimnazjalistów

Mikołajkowy podarunek w postaci przedstawienia przygotowanego przez członków koła bibliotecznego Gimnazjum nr 20 i uczestników zajęć teatralnych zawdzięczamy p. Annie Romianowskiej i p. Ewelinie Smędzik.


XIV Konkurs Gier i Zabaw Ruchowych - „Paraolimpiada”

3 grudnia 2015 r. na terenie Hali Widowiskowo-Sportowej „Polonia” odbyła się kolejna edycja „Paraolimpiady”. Nasza szkoła, już po raz piąty, wzięła udział w tej imprezie.


Olimpiada „Przełam Bariery z ISD Hutą Częstochowa” 2015

Kolejna edycja olimpiady odbyła się 18-go listopada. Reprezentujący ZSS nr 45 UKS „Awans” zaprezentował, jak zwykle, znakomite przygotowanie sprawnościowe, kondycyjne i taktyczne.


VII Festiwal Piosenki Podwórkowej

W czwartek 29-go października grupa naszych uczniów specjalnie na tę okoliczność nazwana „Kapelą z Północy” wykonała własną wersję utworu O, matko! z repertuaru Tomasza Organka.


Zajęcia integracyjne z wykorzystaniem AAC

W dniu 28 października 2015 roku odbyły się w naszej szkole ostatnie już zajęcia w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca AAC. Na zajęcia integracyjne zaprosiliśmy uczniów i nauczycieli z Gimnazjum nr 20 w Częstochowie.


Kampania BIAŁYCH SERC

W październiku nasza szkoła włączyła się również w Kampanię Białych Serc, która jest ogólnopolskim solidarnym protestem przeciwko uzależnieniom (alkoholizmowi, narkotykom i środkom zastępczym - dopalaczom).


Październikowe Obchody Międzynarodowego Miesiąca AAC

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca AAC odbyły w naszej szkole cykliczne zajęcia z wykorzystaniem wspomagającej i alternatywnej komunikacji. W zajęciach uczestniczyli uczniowie naszej szkoły oraz wychowankowie Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 43 w Częstochowie.


Pasowanie na ucznia. Dzień Edukacji Narodowej.

15 października był wyjątkowym dniem dla całej uczniowskiej społeczności - nasza nowa koleżanka i trzej chłopcy zostali oficjalnie powitani i uroczyście pasowani przez Panią Dyrektor na uczniów naszej szkoły.


Wycieczka do schroniska

W piątek 9 października 2015 r., kolejny już raz, udaliśmy się do schroniska w Częstochowie. Pracownik schroniska – pan Damian - oprowadził wszystkich po wybiegach dla spragnionych miłości czworonogów.


Wycieczka do Rezerwatu Archeologicznego

W dniu 7 października odwiedziliśmy Rezerwat Archeologiczny. Naszą wycieczkę zorganizowało Szkolne Koło Ligii Ochrony Przyrody, a jej celem było poznanie śladów przeszłości odnalezionych na terenie naszego miasta.


I Integracyjny rajd pieszo-rowerowy

3 października odbył się w naszej szkole integracyjny rajd pieszo-rowerowy z udziałem uczniów, ich rodziców i rodzeństwa oraz nauczycieli.


Święto jesieni 2015

W naszej szkole 30 września powitaliśmy piękną, trzecią porę roku podczas „Święta Jesieni”. W ogrodzie szkolnym nie było końca zabaw, tańców, gier i konkursów.


Sprzątanie Świata 2015

24 września członkowie Szkolnego Koła LOP wzięli udział w „Wyprawie-poprawie” (tegoroczne hasło 22. już Sprzątania Świata).


Olimpiada Sportowa RAZEM 2015

18-go września na stadionie CKS Budowlani Uczniowski Klub Sportowy „Awans,” jak zwykle, zaprezentował się znakomicie.


Wycieczka do Brennej z PTTK

19 września 2015 r., jeszcze latem, członkowie szkolnego koła działającego przy Regionalnym Oddziale PTTK w Częstochowie wzięli udział w wycieczce turystyki kwalifikowanej do Brennej.


Wycieczka do Muzeum Częstochowskiego

Dnia 16 września 2015 roku obejrzeliśmy w Muzeum Częstochowskim wystawę historyczną zatytułowaną „Dzieje miasta Częstochowy”.


Uczniowie „gospodarzą”

Piekąc pyszne ciasto, najstarsze i najbardziej doświadczone klasy przysposabiające do pracy – 3ap i 3bp, rozpoczęły na dobre urzędowanie w gospodarstwie domowym.


Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.


Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

26 czerwca pożegnaliśmy kilkoro naszych absolwentów, dlatego oprócz radości z nadchodzących wakacji, czuliśmy również wzruszenie i smutek.


Spotkanie z zakresu profilaktyki „Bezpieczne wakacje”

23 czerwca 2015 roku cała społeczność szkolna wzięła udział w spotkaniu z zakresu profilaktyki i przypomniała sobie zasady bezpiecznego letniego wypoczynku.

Zespół Szkół Specjalnych nr 45 w Częstochowie
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 45,
Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 2
42-224 Częstochowa ul. Czecha 15, tel: (34) 324-65-35
e-maile: zss45@edukacja.czestochowa.pl, dyrektor@zss45.czest.pl,
sekretariat@zss45.czest.pl
Strona internetowa - kontakt