LOGOWANIE

SZUKAJ

Galerie zdjęć

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Dzień otwarty

25-go marca można było przyjrzeć się pracy i zapoznać z ofertą edukacyjną naszej szkoły.


Szukamy zwiastunów wiosny

24 marca 2015 r. Szkolne Koło LOP zorganizowało wycieczkę do Lasu Aniołowskiego na ścieżkę edukacyjną.


Rekolekcje wielkopostne

W dniach 19-20 marca 2015 r. odbyły się rekolekcje wielkopostne, które miały nas przygotować do pełniejszego i świadomego przeżywania Świąt Wielkanocnych.


Światowy Dzień Lasu

19 marca 2015 roku odbyło się spotkanie koła LOP, podczas którego uczniowie mogli poznać wiele ciekawostek o tym niezwykłym ekosystemie.


Wiosenne spotkanie integracyjne

W dniu 17 marca 2015 roku po raz kolejny w naszej szkole gościliśmy przedszkolaki z zaprzyjaźnionego Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 43.


Spotkanie z okazji Dnia Dinozaura

W dniu 26 lutego 2015 roku Szkolne Koło LOP zorganizowało uczniom zajęcia, których bohaterami były prehistoryczne zwierzęta.


Bal karnawałowy

27 stycznia 2015 roku odbył się w naszej szkole Bal Karnawałowy. Tegoroczne przebrania były i barwne, i ciekawe, a przede wszystkim pomysłowe.


Jasełka. Dzień Babci i Dziadka

21 stycznia 2015r. uczniowie naszej szkoły przedstawili swoim babciom i dziadkom Jasełka. Przedstawienie wystawiane było z okazji dnia Babci i Dziadka.


Olimpiada Sportowa "Przełam Bariery z ISD Hutą Częstochowa"

Nasi zawodnicy startowali w wielu konkurencjach sportowych dostosowanych do ich możliwości ruchowych.


Spotkanie opłatkowe

Najważniejszym momentem tego spotkania było: zapalenie świecy, wysłuchanie fragmentu Pisma świętego o narodzeniu Chrystusa, dzielenie się opłatkiem i złożenie sobie życzeń świątecznych.


Mikołajki w klubie muzycznym

5 grudnia Święty Mikołaj, w kooperacji z właścicielem klubu muzycznego Stacherczak i panem Januszem Dankiem zorganizowali dla naszych uczniów imprezę pełną niespodzianek.


Wizyta św. Mikołaja

4 grudnia z workiem pełnym słodyczy zawitał w szkolne progi św. Mikołaj. Śniegu wprawdzie nie było, ale słońce świeciło jasno oślepiając stare oczy przybysza...


Pokaz jeży pigmejskich.

28 listopada mieliśmy okazję poznać niezwykłych gości - panią Monikę Witkowską-Kulik i panią Dominikę Kulik, które przyniosły do szkoły hodowane przez siebie jeże pigmejskie.


Jesienne spotkanie integracyjne

29-go października w ramach „Jesiennych spotkań integracyjnych" gościliśmy dzieci z zaprzyjaźnionego Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 43 w Częstochowie.


XV Wystawa Piękna

27 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XV Wystawie Piękna. Dyplom dla naszej szkoły zdobyła Dorota Wilczak.


Obchody Międzynarodowego Miesiąca AAC (Komunikacji Alternatywnej i Wspomagającej)

W tym roku - 27 października - po raz pierwszy aktywnie przyłączyliśmy się do międzynarodowej akcji upowszechniającą Komunikację Alternatywną i Wspomagającą.


Przegląd Teatralno-Muzyczny Osób Niepełnosprawnych "Maskarada"

24 października w Częstochowie odbył się kolejny Przegląd Teatralno-Muzyczny Osób Niepełnosprawnych "Maskarada". Naszą szkołę reprezentował zespół B.E.E.S.


VI Festiwal Piosenki Podwórkowej

22 października w Hali przy ul. Żużlowej nasze gitarowe trio wykonało utwór z repertuaru Jana Wojdaka i grupy Wawele, pt. "Księżyc z dachami w karty gra".


Dzień Edukacji Narodowej

Nasi uczniowie zaśpiewali piosenkę, której treść ilustrowali również gestami naturalnymi "Makaton"; spodobała się ona tak bardzo, że poproszono o bis, a publiczność spontanicznie zaczęła wyklaskiwać jej rytm i naśladować gesty…


Wycieczka do schroniska

Psy przywitały nas głośnym i radosnym szczekaniem oraz nieustającym merdaniem ogona a pracownik schroniska oprowadził nas po wybiegach dla spragnionych miłości czworonogów.

Zespół Szkół Specjalnych nr 45 w Częstochowie
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 45,
Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 2
42-224 Częstochowa ul. Czecha 15, tel: (34) 324-65-35
e-maile: zss45@edukacja.czestochowa.pl, dyrektor@zss45.czest.pl,
sekretariat@zss45.czest.pl
Strona internetowa - kontakt