LOGOWANIE

SZUKAJ

Galerie zdjęć

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Święto jesieni

Spotkanie rozpoczęło się piosenką, płynnie przeszło w zabawy ruchowe, by połączyć wreszcie uczestników wielokolorową chustą.


Przedstawienie "teatrzyku gong"

Przedstawienie z widocznym na plakacie mottem: "klaksonu głos ostrzega, przez jezdnię nie przebiegaj" traktowało o bezpieczeństwie na drodze, a temat przybliżył uczniom aktorski duet - Ewa Agopsowicz-Kula i Michał Kula.


Sprzątanie świata

Uczniowie i nauczyciele „uzbrojeni” w rękawice ochronne oraz worki na śmieci, wyruszyli w okolice szkolnego ogrodu posprzątać naszą Ziemię.


Integracyjny Mityng Lekkoatletyczny

Przy pełnych trybunach i wspaniałej aurze reprezentanci naszej szkoły, pokazali doskonałe przygotowanie kondycyjne, mentalne i taktyczne walcząc ambitnie, niczym nasi siatkarze, na bieżni, skoczni i rzutni.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Wyczekiwany przez wszystkich w końcu nadszedł... :)


Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Tyle wzruszeń i niekończących się pożegnań towarzyszyło uroczystości...


Święto Szkoły

3-go czerwca 2014 roku po raz kolejny w naszych murach odbyło się Święto Szkoły. Swoje talenty mieli okazję zaprezentować prawie wszyscy uczniowie.


Dzień Dziecka w MDK

„Tańcowały dwa Michały i inne Kaczki Dziwaczki” to przedstawienie muzyczne, na które z okazji Dnia Dziecka zostali zaproszeni uczniowie naszej szkoły.


Wyścig rowerowy

29 maja 2014r. Przedszkole Integracyjne nr 43 zorganizowało wyścig rowerowy, w którym oczywiście nie mogło nas zabraknąć.


Dzień Matki

26 maja 2014r. z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca uczniowie przygotowali dla Rodziców ciekawy występ do piosenki "Perski kot Dżafar". Nie zabrakło wierszy, kwiatów i życzeń.


Konkurs "Najpiękniejsza palma wielkanocna"

W maju został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Imponujących rozmiarów ozdobę nagrodzono wyróżnieniem.


Muzyczna Scena Integracji

W dniu 22.05.2014r. podczas festiwalu nasz zespół taneczny B.E.E.S zaprezentował układ taneczno-choreograficzny do utworu "Money, Money".


XVI Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

13 maja 2014 roku na placu Biegańskiego uczestnicy imprezy mogli wziąć udział w różnego rodzaju grach i zabawach związanych z rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.


XI Przegląd Małych Form Teatralnych

Tegoroczny przegląd odbył się 8 maja 2014 r. Hasło przewodnie „Żyj kolorowo!”, zainspirowało nasz szkolny zespół teatralny „Pigmalion” do przygotowania autorskiego przedstawienia pt. „Przyjaciele”.


Konkurs plastyczno-fotograficzny

7 maja odbyło się wręczenie nagrody i dyplomów za udział w konkursie plastyczno-fotograficznym „Wiosna wkoło”. I miejsce zajął nasz uczeń Tomasz Rzędzian z czego jesteśmy niezmiernie dumni.


Spotkania biblioteczne

Zajęcia biblioteczne, na które uczęszczają uczniowie klasy 2b gimnazjum do zaprzyjaźnionej biblioteki, pozwalają wzbudzić zainteresowanie książkami i w atrakcyjny sposób z nimi obcować.


Gala Piosenki Dziecięcej

10-go kwietnia 2014 roku, reprezentujący naszą szkołę, zespół GUIRO, kolejny raz wystąpił podczas Gali Piosenki Dziecięcej. Podczas imprezy zaprezentował własną wersję wzruszającego przeboju zespołu DŻEM, pt. "Do kołyski".


Rekolekcje wielkopostne

Zaprzyjaźniony brat poprowadził po raz kolejny rekolekcje wielkopostne dla naszych uczniów. Uczniowie wysłuchali nauki na temat modlitwy i postawy modlitewnej oraz uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.


Zajęcia integracyjne z młodzieżą z IV LO

Tego rodzaju zajęcia sprzyjają nawiązaniu bliższych kontaktów, przekazaniu sobie wielu komplementów i uśmiechów. Korzyści z tych spotkań zaowocują w przyszłości wzajemnym zrozumieniem, sympatią i umiejętnością pomocy w trudnych sytuacjach.


Dzień otwarty

W trakcie „Dnia otwartego” istniała możliwość bliższego przyjrzenia się metodom pracy stosowanym w ZSS nr 45 na każdym etapie edukacyjnym oraz zapoznania się z ofertą edukacyjną i szczegółową organizacją pracy szkoły.

Zespół Szkół Specjalnych nr 45 w Częstochowie
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 45,
Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 2
42-224 Częstochowa ul. Czecha 15, tel: (34) 324-65-35
e-maile: zss45@edukacja.czestochowa.pl, dyrektor@zss45.czest.pl,
sekretariat@zss45.czest.pl
Strona internetowa - kontakt