LOGOWANIE

SZUKAJ

Galerie zdjęć

1
2
3
4
5
6
7
8


Wizyta św. Mikołaja

4 grudnia z workiem pełnym słodyczy zawitał w szkolne progi św. Mikołaj. Śniegu wprawdzie nie było, ale słońce świeciło jasno oślepiając stare oczy przybysza...


Pokaz jeży pigmejskich.

28 listopada mieliśmy okazję poznać niezwykłych gości - panią Monikę Witkowską-Kulik i panią Dominikę Kulik, które przyniosły do szkoły hodowane przez siebie jeże pigmejskie.


Jesienne spotkanie integracyjne

29-go października w ramach „Jesiennych spotkań integracyjnych" gościliśmy dzieci z zaprzyjaźnionego Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 43 w Częstochowie.


XV Wystawa Piękna

27 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XV Wystawie Piękna. Dyplom dla naszej szkoły zdobyła Dorota Wilczak.


Obchody Międzynarodowego Miesiąca AAC (Komunikacji Alternatywnej i Wspomagającej)

W tym roku - 27 października - po raz pierwszy aktywnie przyłączyliśmy się do międzynarodowej akcji upowszechniającą Komunikację Alternatywną i Wspomagającą.


Przegląd Teatralno-Muzyczny Osób Niepełnosprawnych "Maskarada"

24 października w Częstochowie odbył się kolejny Przegląd Teatralno-Muzyczny Osób Niepełnosprawnych "Maskarada". Naszą szkołę reprezentował zespół B.E.E.S.


VI Festiwal Piosenki Podwórkowej

22 października w Hali przy ul. Żużlowej nasze gitarowe trio wykonało utwór z repertuaru Jana Wojdaka i grupy Wawele, pt. "Księżyc z dachami w karty gra".


Dzień Edukacji Narodowej

Nasi uczniowie zaśpiewali piosenkę, której treść ilustrowali również gestami naturalnymi "Makaton"; spodobała się ona tak bardzo, że poproszono o bis, a publiczność spontanicznie zaczęła wyklaskiwać jej rytm i naśladować gesty…


Wycieczka do schroniska

Psy przywitały nas głośnym i radosnym szczekaniem oraz nieustającym merdaniem ogona a pracownik schroniska oprowadził nas po wybiegach dla spragnionych miłości czworonogów.


Święto jesieni

Spotkanie rozpoczęło się piosenką, płynnie przeszło w zabawy ruchowe, by połączyć wreszcie uczestników wielokolorową chustą.


Przedstawienie "teatrzyku gong"

Przedstawienie z widocznym na plakacie mottem: "klaksonu głos ostrzega, przez jezdnię nie przebiegaj" traktowało o bezpieczeństwie na drodze, a temat przybliżył uczniom aktorski duet - Ewa Agopsowicz-Kula i Michał Kula.


Sprzątanie świata

Uczniowie i nauczyciele „uzbrojeni” w rękawice ochronne oraz worki na śmieci, wyruszyli w okolice szkolnego ogrodu posprzątać naszą Ziemię.


Integracyjny Mityng Lekkoatletyczny

Przy pełnych trybunach i wspaniałej aurze reprezentanci naszej szkoły, pokazali doskonałe przygotowanie kondycyjne, mentalne i taktyczne walcząc ambitnie, niczym nasi siatkarze, na bieżni, skoczni i rzutni.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Wyczekiwany przez wszystkich w końcu nadszedł... :)


Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Tyle wzruszeń i niekończących się pożegnań towarzyszyło uroczystości...


Święto Szkoły

3-go czerwca 2014 roku po raz kolejny w naszych murach odbyło się Święto Szkoły. Swoje talenty mieli okazję zaprezentować prawie wszyscy uczniowie.


Dzień Dziecka w MDK

„Tańcowały dwa Michały i inne Kaczki Dziwaczki” to przedstawienie muzyczne, na które z okazji Dnia Dziecka zostali zaproszeni uczniowie naszej szkoły.


Wyścig rowerowy

29 maja 2014r. Przedszkole Integracyjne nr 43 zorganizowało wyścig rowerowy, w którym oczywiście nie mogło nas zabraknąć.


Dzień Matki

26 maja 2014r. z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca uczniowie przygotowali dla Rodziców ciekawy występ do piosenki "Perski kot Dżafar". Nie zabrakło wierszy, kwiatów i życzeń.


Konkurs "Najpiękniejsza palma wielkanocna"

W maju został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Imponujących rozmiarów ozdobę nagrodzono wyróżnieniem.

Zespół Szkół Specjalnych nr 45 w Częstochowie
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 45,
Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 2
42-224 Częstochowa ul. Czecha 15, tel: (34) 324-65-35
e-maile: zss45@edukacja.czestochowa.pl, dyrektor@zss45.czest.pl,
sekretariat@zss45.czest.pl
Strona internetowa - kontakt