LOGOWANIE

SZUKAJ

Wydarzenia

HAPPENING MIEJSKI w ramach obchodu ,,Tygodnia życia z niepełnosprawnością. Być wyjątkowym”

W dniu 25 kwietnia uczestniczyliśmy w happeningu miejskim, zorganizowanym przez VIII Liceum Ogólnokształcące Samorządowe w Częstochowie w ramach obchodu „Tygodnia życia z niepełnosprawnością. Być wyjątkowym”.

HAPPENING MIEJSKI w ramach obchodu ,,Tygodnia życia z niepełnosprawnością. Być wyjątkowym”

W dniu 25 kwietnia uczestniczyliśmy w happeningu miejskim, zorganizowanym przez VIII Liceum Ogólnokształcące Samorządowe w Częstochowie w ramach obchodu „Tygodnia życia z niepełnosprawnością. Być wyjątkowym”. W happeningu brali udział uczniowie częstochowskich przedszkoli, szkół i organizacji pozarządowych.

Wszyscy zebraliśmy się u wejścia do Parku im. S. Staszica a następnie uroczyście przemaszerowaliśmy III Aleją Najświętszej Maryi Panny na Plac Biegańskiego. Tam też odbyły się główne uroczystości związane z rozpoczęciem cyklu wydarzeń zorganizowanych na terenie Częstochowy, mających na celu promocję pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych oraz ich integrację ze środowiskiem lokalnym.

W trakcie części artystycznej zaprezentowano wiele występów wokalnych i tanecznych: odtańczono poloneza, tańce towarzyskie i nowoczesne. Okazało się, że w naszym mieście mamy wiele młodych talentów :)

Nam najbardziej podobała się zumba, którą zatańczyliśmy wraz z innymi uczestnikami i instruktorką; to miłe uczucie tańczyć w tłumie życzliwych ludzi w samym centrum Częstochowy! 

Zespół Szkół Specjalnych nr 45 w Częstochowie
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 45,
Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 2
42-224 Częstochowa ul. Czecha 15, tel: (34) 324-65-35
e-maile: zss45@edukacja.czestochowa.pl, dyrektor@zss45.czest.pl,
sekretariat@zss45.czest.pl
Strona internetowa - kontakt