LOGOWANIE

SZUKAJ

Wydarzenia

25 stycznia odbył się kolejny koncert w Filharmonii Częstochowskiej, na którym mogliśmy wysłuchać dzieł wybitnych kompozytorów. Dzięki ich wykonaniu przez Orkiestrę Symfoniczną i Chóru Filharmonii Częstochowskiej poznaliśmy wszystkie elementy utworu muzycznego.

Koncert w Filharmonii Częstochowskiej „Elementy dzieła muzycznego”

25 stycznia odbył się kolejny koncert w Filharmonii Częstochowskiej, na którym nie mogło nas zabraknąć. Tym razem uczestników było więcej niż poprzednio, bo koncerty w ramach programu FEEL HARMONY – POCZUJ KLIMAT! cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

Styczniowy koncert był wyjątkowy, bo na scenie pojawił się zarówno Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum , jak i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej. Dzięki świetnemu doborowi utworów muzycznych i znakomitemu prowadzeniu koncertu przez panią Małgorzatę Jeruzal mogliśmy łatwiej zrozumieć elementy, które są nieodzowną częścią dzieła muzycznego.

Muzyka sławnych kompozytorów pozwoliła nam przyswoić wiedzę na temat melodii, rytmu, tempa, artykulacji, dynamiki i kolorystyki. I choć pojęcia wydają się nieco skomplikowane, to w przypadku poszczególnych utworów całkowicie czytelne. Tego dnia mogliśmy wysłuchać fragmentów  V i IX symfonii L. van Beethovena, Bolera M. Ravela, Tańca węgierskiego nr 5 J. Brahmsa, Carmen G. Bizeta, walca J. Straussa, Nabucco G. Verdiego, a także Wilhelma Tell’a G. Rossiniego.

Z niecierpliwością czekamy na marcowe wyjście do filharmonii, które na pewno przyniesie mnóstwo ciekawych wrażeń. 

Zespół Szkół Specjalnych nr 45 w Częstochowie
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 45,
Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 2
42-224 Częstochowa ul. Czecha 15, tel: (34) 324-65-35
e-maile: zss45@edukacja.czestochowa.pl, dyrektor@zss45.czest.pl,
sekretariat@zss45.czest.pl
Strona internetowa - kontakt