LOGOWANIE

SZUKAJ

Zbieraniem nakrętek na terenie naszej szkoły zajmuje się Szkolne Koło LOP, które włączyło się do Akcji „Nakrętkowa Częstochowa” w roku szkolnym 2012/2013.

Nakrętkowa Częstochowa

Organizatorem przedsięwzięcia ,,Nakrętkowa Częstochowa’’ jest Stowarzyszenie Pomocy  Potrzebującym „Podaj dalej”. Akcja trwa nieprzerwanie od stycznia 2010 r. Zadaniem uczestników jest zebranie jak największej liczby plastikowych nakrętek. Stowarzyszenie funduje nagrody dla trzech szkół, które przekażą największą ilość plastikowych nakrętek.

Celem akcji jest m.in. kształtowanie proekologicznych odruchów i postaw oraz wzbudzanie świadomości jak można pomagać dzięki śmieciom, które zwykle nieświadomie wrzucamy do kosza. Zbieraniem nakrętek na terenie naszej szkoły zajmuje się Szkolne Koło LOP, które włączyło się do Akcji „Nakrętkowa Częstochowa” w roku szkolnym 2012/2013. Pomoc z akcji skierowana była w tym czasie dla uczennicy naszej szkoły - Sylwii Marchewki. Zebrano wówczas 7 ton nakrętek na terenie całego miasta, dzięki czemu Sylwia wyjechała na turnus rehabilitacyjny.

W następnym roku zbierano nakrętki dla siedmioletniego Szymka. Zebrano wtedy 6 ton nakrętek z czego 37 kg nakrętek dostarczyła nasza szkoła. Rok 2014/2015 to zbiórka nakrętek dla Madzi. Wspólnymi siłami uzbieraliśmy aż 45 kg nakrętek.

Nowy rok szkolny to nowe wyzwania. Podczas piątej edycji obdarowujemy 2,5-roczną Lenkę, która urodziła się jako wcześniak. W tym roku także będziemy wspierać akcję. 

Dziękujemy rodzicom za miniony rok i zapraszamy do dalszej współpracy.
Każdego z nas stać na dobry uczynek. Tym bardziej, że nic nas nie kosztuje.

Zespół Szkół Specjalnych nr 45 w Częstochowie
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 45,
Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 2
42-224 Częstochowa ul. Czecha 15, tel: (34) 324-65-35
e-maile: zss45@edukacja.czestochowa.pl, dyrektor@zss45.czest.pl,
sekretariat@zss45.czest.pl
Strona internetowa - kontakt