LOGOWANIE

SZUKAJ

Wydarzenia

Olimpiada Specjalna RAZEM 2018

Dnia 14 września na stadionie lekkoatletycznym CKS „Budowlani” przy ul. Dąbrowskiego, odbył się Miting Lekkoatletyczny w ramach Olimpiady Sportowej Razem 2018.

Olimpiada Specjalna RAZEM 2018

Dnia 14 września na stadionie lekkoatletycznym CKS „Budowlani” przy ul. Dąbrowskiego, odbył się Miting Lekkoatletyczny  w ramach Olimpiady Sportowej Razem 2018.

Olimpiada, jak co roku rozpoczęła się od uroczystego przemarszu wszystkich grup, którym przewodziła orkiestra dęta z Mykanowa. Po odśpiewaniu hymnu, wciągnięto flagę na maszt
i zapalono znicz olimpijski. Uczestnicy, zgodnie z ceremoniałem olimpijskim, złożyli też uroczystą przysięgę.
W  mitingu lekkoatletycznym, wzięło udział kilkaset osób: dzieci i młodzież z częstochowskich szkół specjalnych, szkół integracyjnych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, a także podopieczni organizacji pozarządowych działających na rzecz niepełnosprawnych z Częstochowy
i regionu. Wśród licznej grupy uczestników obecni byli również  uczniowie naszej szkoły, Magda, Klaudia, Dorota, Kamil, Mikołaj, Tomasz, Weronika, Dominik, Sebastian oraz debiutant, nasz  nowy reprezentant Łukasz.

Po oficjalnym powitaniu uczestników, rozpoczęła się rywalizacja sportowa
w takich konkurencjach jak.: bieg z przeszkodami, rzut piłeczką palantową, rzut do celu, sztafeta,  unihokej na trawie, skok w dal, czy gra w kręgle. 

Chociaż konkurencje nie były łatwe, żaden z naszych zawodników nie poddał się, dzielnie walczył nie tylko z przeciwnikiem, ale również z własnymi słabościami. Oprócz satysfakcji z samego uczestnictwa, każdy z zawodników otrzymał medal, a wszystkie placówki - okolicznościowe puchary.

Organizatorom i sponsorom zawodów serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie, poczęstunek, nagrody oraz niezapomniane przeżycia.

W. Ch.

Zespół Szkół Specjalnych nr 45 w Częstochowie
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 45,
Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 2
42-224 Częstochowa ul. Czecha 15, tel: (34) 324-65-35
e-maile: zss45@edukacja.czestochowa.pl, dyrektor@zss45.czest.pl,
sekretariat@zss45.czest.pl
Strona internetowa - kontakt