LOGOWANIE

SZUKAJ

Wydarzenia

8 grudnia 2017 r. zgodnie z przyrzeczeniem danym w ubiegłym roku szkolnym, ponownie udaliśmy się do częstochowskiego Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie. Tym razem wybraliśmy sie na spektakl pt. "Gałganiarz i Patyczek".

PIGMALION na spektaklu „Gałganiarz i Patyczek”

8 grudnia 2017 r. zgodnie z przyrzeczeniem danym w ubiegłym roku szkolnym, ponownie udaliśmy się do częstochowskiego Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie. Tym razem wybraliśmy sie na spektakl pt. "Gałganiarz i Patyczek". Ta niezwykła opowieść wyreżyserowana przez Dariusza Wiktorowicza przypomniała młodemu pokoleniu o bezustannej walce dobra ze złem. Poznaliśmy losy chciwego handlarza noży - Gałganiarza oraz małego sieroty - Patyczka, który marzył o ciepłym domowym ognisku. Chłopiec wędrując przez małe miasteczko spotykał na swojej drodze różnych ludzi. Jakich? Tego Wam nie zdradzimy!

Każdy nasz pobyt w teatrze daje możliwość poznania, jak tak naprawdę trudna jest rola aktora. Uczymy się od nich pewnych zachowań scenicznych, podziwiamy scenografię i muzykę, bez których nie istniałoby prawdziwe przedstawienie. Z roku na rok coraz liczniej przybywamy na spektakle przygotowywane przez częstochowskich aktorów i już jak zwykle czekamy na wiosenny repertuar!

Agnieszka Choła

Zespół Szkół Specjalnych nr 45 w Częstochowie
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 45,
Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 2
42-224 Częstochowa ul. Czecha 15, tel: (34) 324-65-35
e-maile: zss45@edukacja.czestochowa.pl, dyrektor@zss45.czest.pl,
sekretariat@zss45.czest.pl
Strona internetowa - kontakt