LOGOWANIE

SZUKAJ

Wydarzenia

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23

Olimpiada Specjalna RAZEM 2018

Dnia 14 września na stadionie lekkoatletycznym CKS „Budowlani” przy ul. Dąbrowskiego, odbył się Miting Lekkoatletyczny  w ramach Olimpiady Sportowej Razem 2018. Chociaż konkurencje nie były łatwe, żaden z naszych zawodników nie poddał się, dzielnie walczył nie tylko z przeciwnikiem, ale również z własnymi słabościami.

Msza św. z okazji inauguracji roku szkolnego i katechetycznego 2018/2019

Dnia 6 września 2018 roku o godzinie 10.00 została odprawiona Msza święta z okazji inauguracji roku szkolnego i katechetycznego 2018/2019. Uroczystość celebrował zaprzyjajaźniony z nami proboszcz pobliskiej parafii św. Jana Kantego.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września bardzo uroczyście, przy wtórze wojskowych werbli i asyście Pocztu Flagowego zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. Mamy nadzieję, że spędzimy go wszyscy w sposób twórczy, radosny, a także bezpieczny.

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca zakończył się rok szkolny 2017/2018. Były wiersze, piosenki, podziękowania, gratulacje, oklaski, zmiana pocztu flagowego i łzy wzruszenia. Wszystko dobre, co sie dobrze kończy, niech takie też będą WAKACJE!

Wycieczka szkolna - Sokole Ranczo

14 czerwca 2018 r. uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami wybrali się na wycieczkę szkolną. Wizytę w Sokolim Ranczo możemy odnotować jako bardzo udaną.

Strefa kibica

Cała Polska kibicuje Polakom na XXI Mistrzostwach świata w piłce nożnej. I my 19 czerwca daliśmy się ponieść tej fali radości i podniecenia w związku z meczem POLSKA:SENEGAL oraz całym mundialem.

Wiosenna Integracyjna Olimpiada Uśmiechu 2018

Lato tuż, tuż, jednak jeszcze wiosną drużyny harcerskie Nieprzetartego Szlaku spotkały się 18 czerwca podczas Wiosennej Integracyjnej Olimpiady Uśmiechu. Tematem przewodnim tegorocznej olimpiady były kompozycje kwiatowe. 

Zlot Hufca ZHP 2018

16 czerwca Drużyna Harcerska „Promienie” pojechała na Zlot Hufca do HOSW Pająk k/Konopisk. Po apelu trójka naszych harcerzy złożyła Przyrzeczenie Harcerskie.

Certyfikat „PRZYJAZNA SZKOŁA”

14 czerwca 2018 roku przedstawiciele szkół zostali zaproszeni do Katowic na uroczystą Konferencję Podsumowującą realizację Kampanii "Razem raźniej".  W ramach konkursu uzyskaliśmy certyfikat  "PRZYJAZNA SZKOŁA", który był efektem wielu podjętych przez nas działań. 

Wyjście do Filharmonii Częstochowskiej na koncert „Spotkanie w Nowym Orleanie”

Już po raz ostatni w tym sezonie artystycznym udaliśmy się do Filharmonii Częstochowskiej na koncert zespołu jazzowego. Tym razem w gorące rytmy rodem z Nowego Orleanu wprowadził nas częstochowski zespół Five O’Clock Orchestra.

Święto Szkoły 2018

6 czerwca obchodziliśmy ,,Święto Szkoły" zorganizowane w formie pikniku rodzinnego. I w tym roku wspólnemu świętowaniu towarzyszyło wiele atrakcji. Kto nie był, niech żałuje! Na pocieszenie zdradzimy, że następne już za rok :)

Olimpiada Sportowa „Przełam Bariery z ISD” 2018

5 czerwca na stadionie lekkoatletycznym CKS „Budowlani” przy ul. Dąbrowskiego, odbyła się kolejna edycja Olimpiady Sportowej „Przełam Bariery z ISD Huta Częstochowa”. Nasi sportowcy wzięli udział w różnorodnych w grach i zabawach oraz konkurencjach sportowych, oczywiście w duchu sportowej rywalizacji :)

Wycieczka do Warszawy 16 CDH NS Promienie

30 maja harcerze z 16 CDH NS Promienie wraz z zaprzyjaźnioną drużyną 18 CDH NS Tropiciele Przygód udali się do Warszawy szlakiem miejsc związanych ze 100-leciem Niepodległości oraz 100-leciem ZHP.

XX Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Dnia 4 czerwca na Placu Biegańskiego odbył się XX Dzień Godności Osób z Niepelnosprawnością Intelektualną, którego hasłem był „ŚWIAT KOBIETY”. Naszą szkołę zainspirowała wielka osobowość – Maria Skłodowska-Curie. 

Dni Przyjaciela

W dniach 28 i 29 maja obchodziliśmy w szkole Dni Przyjaciela. Pierwszego dnia zorganizowana była dla uczniów dyskoteka, a drugiego przygotowano w szkolnym ogrodzie sensoryczne zadania, które wykonywaliśmy z przedszkolakami zza płotu.

IV Integracyjny Turrniej Gry w Kręgle

25 maja w  kręgielni „Złote Arkady” odbył się IV Integracyjny Turrniej Gry w Kręgle. Naszą szkołę reprezentowali członkowie Uczniowskiego Klubu Sportowego „Awans”.

Rozstrzygnięcie konkursu „Zakochany zuch”

25 maja 2018 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie plastycznym na ilustracje do książki Ludmiły Marjańskiej „Zakochany zuch”, którego byliśmy współorganizatorami. Wszystkim laureatom raz jeszcze serdecznie gratulujemy!

XXIV Przegląd Muzycznej Sceny Integracji

24 maja 2018 r. nasz szkolny zespół taneczny Bis po raz kolejny wystąpił na Festiwalu „Muzyczna scena Integracji”. Podczas 24. już festiwalu uczniowie zaprezentowali układ choreograficzny z parasolkami do utworu „Deszczowa piosenka”.

Dzień Wiosennej Kanapki

Czy ktoś słyszał o Dniu Wiosennej Kanapki?  Taki dzień jest w naszym szkolnym kalendarzu i przypada na 23 maja. Zajadamy się wtedy kanapkami z warzywami z własnego ogródka, w dodatku własnoręcznie zebranymi :)

Spotkanie integracyjne z podopiecznymi Fundacji „Oczami Brata”

18 maja klasa 2ap wybrała się do nowej siedziby Fundacji Oczami Brata. Dzięki uprzejmości pracujących tam terapeutów mieliśmy możliwość m. in. spotkać się absolwentami naszej szkoły, którzy uczestniczą w warsztatach.

Zespół Szkół Specjalnych nr 45 w Częstochowie
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 45,
Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 2
42-224 Częstochowa ul. Czecha 15, tel: (34) 324-65-35
e-maile: zss45@edukacja.czestochowa.pl, dyrektor@zss45.czest.pl,
sekretariat@zss45.czest.pl
Strona internetowa - kontakt