LOGOWANIE

SZUKAJ

Wydarzenia

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21

Wiosenny bal drużyn Nieprzetartego Szlaku

Wiosna w końcu nadeszła i zaświeciło słońce. Harcerze Nieprzetartego Szlaku postanowili to uczcić wiosennym balem, który odbył się 11 kwietnia 2018 r. Organizatorem była 18 CDH NS Tropiciele Przygód. 

„SPORTOWO I KOLOROWO”

Powszechnie wiadomo, że „w zdrowym ciele, zdrowy duch” i „ruch to zdrowie”. dlatego każda okazja do aktywności fizycznej jest najlepszym sposobem na poprawę naszego samopoczucia i kondycji. Szkolna akcja propagująca sportowe działania ruszyła 6 kwietnia, w Międzynarodowym Dniu Sportu.

Święta Wielkanocne 2018

Symboliczne dzielenie się jajkiem, tzw. „jajeczko”, jest nieodłączną częścią szkolnych zwyczajów i pozwala na wspólne składanie sobie serdecznych życzeń z okazji nadchodzących świąt. Każdy ma okazję sobie powinszować, jeśli nie za pomocą słów, to kart komunikacyjnych z PCS.

Powitanie wiosny 2018

Na dworze mroźno, chłodno i biało, ale my na przekór panującej aurze powitaliśmy jednak wiosnę. I choć wykonane przez wszystkie klasy Marzanny były piękne, to z radością kilka z nich spaliliśmy symbolicznie żegnając w ten sposób zimę.

„Czarowanie słowem” - III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

15 marca odbył się III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Czarowanie słowem", w którym wzięły udział trzy nasze uczennice - Dorota, Karolina i Emilia. Jesteśmy dumni z naszych dziewcząt i ich "czarodziejskich" umiejętności.

Pogadanki o zdrowiu

Wiadomo, że marzec to miesiąc, w którym szybko i często zmienia się pogoda. Sprzyja to też niestety wzmożonym infekcjom, dlatego nasza pani pielęgniarka przeprowadziła w klasach pogadanki na temat: „Zapobieganie grypie”.

Rekolekcje Wielkopostne 2018

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne, które odbyły się 19 i 20 marca, przygotowały wszystkich do duchowego przeżywania Świąt Wielkanocnych. Poprowadzili je proboszcz oraz wikariusz z zaprzyjaźnionej parafii Św. Jana Kantego.

Gala Piosenki Dziecięcej 2018

W zdziesiątkowanym przez choroby składzie zespół GUIRO wykonał utwór Lecha Janerki, pt. Rower. Dzięki wsparciu bardzo życzliwej publiczności występ wyszedł koncertowo. Bardzo dziękujemy za możliwość zaprezentowania naszych dokonań podczas tej sympatycznej imprezy.

Koncert w Filharmonii Częstochowskiej „Folklor – źródło inspiracji dzieł muzycznych”

15 marca grupa melomanów z naszej szkoły udała się do Filharmonii Częstochowskiej na czwartkowy koncert dla młodzieży. Tego dnia wysłuchaliśmy utworów mocno zakorzenionych w muzyce ludowej.

Dzień otwarty 2018

Kolejny, czwarty Dzień Otwarty w ZSS nr 45 przeszedł do historii. W środę 14 marca 2018 r. oprócz obserwacji czy uczestniczenia w różnorodnych zajęciach, odwiedzający nas goście mogli konsultować się z będącymi tego dnia do ich dyspozycji specjalistami.

Dzień Kobiet

Ósmego marca uroczyście obchodziliśmy w szkole Dzień Kobiet. Kwiatów i życzeń nie zabrakło dla żadnej przedstawicielki płci pięknej.

Ptasia stołówka

Ponieważ przedwiośnie to szczególnie trudny okres dla ptaków nasi uczniowie przygotowali dla nich wiele smakołyków. Zgodnie z zasadami ornitologii ptaki można dokarmiać nawet do połowy kwietnia, co niniejszym czynimy.

Spotkanie z policjantką

5 marca odwiedziła nas pani sierżant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, która przypomniała wszystkim najważniejsze zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Dzień Myśli Braterskiej

22 lutego przypada święto wszystkich harcerzy i skautów. Z tej okazji harcerze z naszej drużyny spotkali się podczas zbiórki integracyjnej z innymi drużynami Nieprzetartego Szlaku i przekazali sobie własnoręcznie wykonane kartki okolicznościowe.

Walentynki 2018

13-14 lutego z okazji Walentynek działała Walentynkowa Poczta, która miała ręce pełne pracy z powodu jeszcze większej ilości walentynek niż w tamtym roku. Zaadresowane walentynki można było umieszczać w walentynkowych skrzynkach pocztowych.

Środa Popielcowa 2018

Dnia 14 lutego 2018 r. Ks. Prob. Sławomir Bartoszuk i pan organista z parafii pod wezwaniem Świętego Jana Kantego przyjechali do naszej szkoły, aby odprawić Mszę św. z okazji Środy Popielcowej rozpoczynającej Wielki Post.

Spotkanie profilaktyczne „Bezpieczne ferie zimowe 2018”

Tuż przed feriami, 26 stycznia, odbyło się spotkanie wychowawczo-profilaktyczne na temat bezpiecznych ferii. W czasie spotkania przypomnieliśmy sobie jak należy ubierać się zimą, bezpiecznie bawić na śniegu i lodowisku, a także co należy zrobić kiedy jesteśmy świadkami niebezpiecznego zdarzenia.

Koncert w Filharmonii Częstochowskiej „Elementy dzieła muzycznego”

25 stycznia odbył się kolejny koncert w Filharmonii Częstochowskiej, na którym mogliśmy wysłuchać dzieł wybitnych kompozytorów. Dzięki ich wykonaniu przez Orkiestrę Symfoniczną i Chóru Filharmonii Częstochowskiej poznaliśmy wszystkie elementy utworu muzycznego.

Bal karnawałowy zorganizowany przez Akcję Katolicką

23 stycznia wzięliśmy udział w kolejnym balu karnawałowym. Tym razem był on zorganizowany przez koła wolontariatu Akcji Katolickiej działające przy Zespole Szkół Specjalnych nr 28 oraz Zespole Szkół Samochodowo-Budowlanych w Częstochowie.

Jasełka z okazji Dnia Babci i Dziadka 2018

19-go stycznia odbyły się w naszej szkole uroczyste Jasełka, które uświetniły obchody Dnia Babci i Dziadka. Spektakl poprzedziły liczne próby, a wytężona praca oraz zaangażowanie wszystkich uczniów i pracowników szkoły przyniosły zamierzony efekt. 

Zespół Szkół Specjalnych nr 45 w Częstochowie
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 45,
Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 2
42-224 Częstochowa ul. Czecha 15, tel: (34) 324-65-35
e-maile: zss45@edukacja.czestochowa.pl, dyrektor@zss45.czest.pl,
sekretariat@zss45.czest.pl
Strona internetowa - kontakt