LOGOWANIE

SZUKAJ

Wydarzenia

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23

Teatralny występ gimnazjalistów

Mikołajkowy podarunek w postaci przedstawienia przygotowanego przez członków koła bibliotecznego Gimnazjum nr 20 i uczestników zajęć teatralnych zawdzięczamy p. Annie Romianowskiej i p. Ewelinie Smędzik.

XIV Konkurs Gier i Zabaw Ruchowych - „Paraolimpiada”

3 grudnia 2015 r. na terenie Hali Widowiskowo-Sportowej „Polonia” odbyła się kolejna edycja „Paraolimpiady”. Nasza szkoła już po raz piąty wzięła udział w tej imprezie.

„Miejsce przyjazne osobom z niepełnosprawnością” - certyfikat dla naszej szkoły

Z radością informujemy, że Zespół Szkół Specjalnych nr 45 został laureatem II Edycji Konkursu: „Miejsce przyjazne osobom z niepełnosprawnością” w kategorii: placówki oświatowe - spośród szkół publicznych (fot. Lukasz Stacherczak).

XI Konferencja Naukowa - „Jestem osobą z autyzmem - dajcie mi szansę”, „Usłysz mnie”

Prelegentem reprezentującym naszą szkołę była mgr Anna Kuśmierska, która przedstawiła prezentację na temat: „Pomoce komunikacyjne i strategie AAC w pracy z uczniem...”

Olimpiada „Przełam Bariery z ISD Hutą Częstochowa” 2015

Kolejna edycja olimpiady odbyła się 18-go listopada. Reprezentujący ZSS nr 45 UKS „Awans” zaprezentował, jak zwykle, znakomite przygotowanie sprawnościowe, kondycyjne i taktyczne.

Rozdanie dyplomów za udział w konkursie „Świat w kolorach tęczy”.

13 września 2015 r. w sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyło się wręczenie dyplomów i nagród dla uczestników konkursu plastycznego „Świat w kolorach tęczy”. 

Zajęcia świetlicowe - opieka nad zwierzętami domowymi: świnka morska.

Dnia 10 listopada 2015 roku, w ramach zajęć świetlicowych, odbyła się prelekcja dotycząca sposobu życia, pielęgnacji i dbania o świnki morskie.

VII Festiwal Piosenki Podwórkowej

W czwartek 29-go października grupa naszych uczniów specjalnie na tę okoliczność nazwana „Kapelą z Północy” wykonała własną wersję utworu O, matko! z repertuaru Tomasza Organka.

Spotkanie na temat: „Twoje dane – twoja sprawa”

29 października 2015 r. uczniowie z klas gimnazjalnych uczestniczyli w spotkaniu na temat: „Twoje dane – twoja sprawa”, podczas którego mieli okazję zapoznać się z zagadnieniami związanymi z ochroną danych osobowych, bezpieczeństwem w sieci oraz oraz cyberprzemocą.

Zajęcia integracyjne z wykorzystaniem AAC

W dniu 28 października 2015 roku odbyły się w naszej szkole ostatnie już zajęcia w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca AAC. Na zajęcia integracyjne zaprosiliśmy uczniów i nauczycieli z Gimnazjum nr 20 w Częstochowie.

Międzynarodowy miesiąc AAC w Zespole Szkół Specjalnych nr 45 w Częstochowie

Podczas całego miesiąca odbył się cykl różnego rodzaju zajęć i warsztatów. Główny nacisk położyliśmy na propagowanie w środowisku wiedzy na temat AAC.

Kampania Białych Serc

W październiku nasza szkoła włączyła się również w Kampanię Białych Serc, która jest ogólnopolskim solidarnym protestem przeciwko uzależnieniom (alkoholizmowi, narkotykom i środkom zastępczym - dopalaczom).

Szkolne wypieki klas przysposabiających do pracy

I znowu klasy przysposabiające do pracy postanowiły coś upiec. I znowu coś słodkiego :) Ciasteczka owsiane wyszły wyśmienite - pachnące i chrupiące.

Przegląd Teatralno-Muzyczny Osób Niepełnosprawnych MASKARADA 2015

21 października w Hali Sportowej przy ulicy Żużlowej w Częstochowie szkolny zespół taneczny „Bees” wystąpił z tanecznym układem do muzyki z musicalu „Grease”.

Zajęcia teatralne z wykorzystaniem AAC

20 października 2015 roku odbyły się kolejne zajęcia w ramach Międzynarodowego Miesiąca AAC. Tym razem podczas zajęć teatralno – literackich wspólne czytaliśmy wiersze J. Tuwima i J. Brzechwy.

Wycieczka do Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II

W dniu 19 października odwiedziliśmy Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Powstało ono jako podziękowanie za dar zdrowia jego założyciela Pana Krzysztofa Witkowskiego i hołdem złożonym najwybitniejszemu Polakowi.

XVI „Wystawa Piękna”

19 października uczniowie klasy 3bg reprezentowali naszą szkołę w XVI „Wystawie Piękna” oraz Twórczych Działaniach Integracyjnych. 

Harcerska zbiórka integracyjna drużyn Nieprzetartego Szlaku

16 października 2015 roku gościliśmy w naszej szkole harcerzy z Hufca ZHP Częstochowa - 30 CDH NS „Pszczółki”, a także wspierające nas drużyny: 71 CDH „Szturm” oraz 17 CDSH „Ponury”.

Pasowanie na ucznia. Dzień Edukacji Narodowej 2015

15 października był wyjątkowym dniem dla całej uczniowskiej społeczności - nasza nowa koleżanka i trzej chłopcy zostali oficjalnie powitani i uroczyście pasowani przez Panią Dyrektor na uczniów naszej szkoły.

Zajęcia muzyczne z wykorzystaniem AAC

W dniu 13 października 2015 roku w ramach Międzynarodowego Miesiąca AAC odbyły się w naszej szkole zajęcia muzyczne z wykorzystaniem wspomagającej i alternatywnej komunikacji.

Zespół Szkół Specjalnych nr 45 w Częstochowie
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 45,
Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 2
42-224 Częstochowa ul. Czecha 15, tel: (34) 324-65-35
e-maile: zss45@edukacja.czestochowa.pl, dyrektor@zss45.czest.pl,
sekretariat@zss45.czest.pl
Strona internetowa - kontakt