LOGOWANIE

SZUKAJ

Wydarzenia

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23

Wycieczka do częstochowskiego schroniska

W piątek 9 października 2015 r., kolejny już raz, udaliśmy się do schroniska w Częstochowie. Pracownik schroniska – pan Damian - oprowadził wszystkich po wybiegach dla spragnionych miłości czworonogów.

Wycieczka do Rezerwatu Archeologicznego

W dniu 7 października odwiedziliśmy Rezerwat Archeologiczny. Naszą wycieczkę zorganizowało Szkolne Koło Ligii Ochrony Przyrody, a jej celem było poznanie śladów przeszłości odnalezionych na terenie naszego miasta.

Zajęcia plastyczne z wykorzystaniem AAC

W ramach Międzynarodowego Miesiąca AAC 6 października 2015 r. odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu - warsztaty plastyczne.

I Integracyjny rajd pieszo-rowerowy

3 października odbył się w naszej szkole integracyjny rajd pieszo-rowerowy z udziałem uczniów, ich rodziców i rodzeństwa oraz nauczycieli. Piękna jesienna pogoda sprzyjała aktywnemu wypoczynkowi.

Święto jesieni 2015

W naszej szkole 30 września powitaliśmy piękną, trzecią porę roku podczas „Święta Jesieni”. W ogrodzie szkolnym nie było końca zabaw, tańców, gier i konkursów.

Sprzątanie Świata 2015

24 września członkowie Szkolnego Koła LOP wzięli udział w „Wyprawie-poprawie” (tegoroczne hasło 22. już Sprzątania Świata).

Wycieczka do Brennej z PTTK

19 września 2015 r., jeszcze latem, członkowie szkolnego koła działającego przy Regionalnym Oddziale PTTK w Częstochowie wzięli udział w wycieczce turystyki kwalifikowanej do Brennej. 

Olimpiada Sportowa RAZEM 2015

18-go września na stadionie CKS Budowlani Uczniowski Klub Sportowy „Awans,” jak zwykle, zaprezentował się znakomicie.

Wycieczka do Muzeum Częstochowskiego

Dnia 16 września 2015 roku obejrzeliśmy wystawę historyczną zatytułowaną „Dzieje miasta Częstochowy”. Przewodnik oprowadzający nas po wystawie opowiedział o historii miasta, jego początkach a także sławnych ludziach wywodzących się naszego miasta.

Uczniowie „gospodarzą”

W środę, 9 września, najstarsze i najbardziej doświadczone klasy przysposabiające do pracy – 3ap i 3bp rozpoczęły na dobre urzędowanie w gospodarstwie domowym.

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

Wypoczęci i w radosnych nastrojach 1 września powitaliśmy nowy rok szkolny, a wraz z nim kilkoro nowych uczniów. Przy okazji życzymy sobie, aby ten rok był równie udany jak poprzedni.

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

26 czerwca pożegnaliśmy kilkoro naszych absolwentów, dlatego oprócz radości z nadchodzących wakacji, czuliśmy również smutek i wzruszenie.

Spotkanie z zakresu profilaktyki „Bezpieczne wakacje”

23 czerwca 2015 roku cała społeczność szkolna wzięła udział w spotkaniu z zakresu profilaktyki i przypomniała sobie zasady bezpiecznego letniego wypoczynku.

Zbiórka integracyjna drużyn Nieprzetartego Szlaku

18 czerwca członkowie szkolnej drużyny 16 CDH NS „Promienie” po raz pierwszy zaprezentowali się w koszulkach drużyny.

Przedstawienie TEATRZYKU GONG

17 czerwca 2015r. gościł w naszej szkole TEATRZYK GONG z charytatywnym przedstawieniem pt. „Jak Pyza mała brzegiem Wisły wędrowała”.

Letnia Olimpiada Sportowa 2015 „Przełam Bariery z ISD Huta Częstochowa”

16 czerwca 2015r. nasi zawodnicy wzięli udział w letniej olimpiadzie, która odbyła się na stadionie MOSiR przy ul. Dąbrowskiego w Częstochowie.

Wycieczka edukacyjna do redakcji Radia FIAT

15 czerwca 2015r. uczniowie kolejny raz odwiedzili siedzibę Radia FIAT i podejrzeli pracę radiowców.

Rajd rowerowy

11 czerwca nasi uczniowie wzięli udział w „XI Rajdzie Przedszkolaka", w którym musieli wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze.

Wycieczka szkolna

Tegoroczna wycieczka do miasteczka westernowego, która odbyła się 9 czerwca dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Koncert Tu stacja Filharmonia...

8 czerwca artyści z Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana zagrali gościnnie wspaniały koncert.

Zespół Szkół Specjalnych nr 45 w Częstochowie
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 45,
Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 2
42-224 Częstochowa ul. Czecha 15, tel: (34) 324-65-35
e-maile: zss45@edukacja.czestochowa.pl, dyrektor@zss45.czest.pl,
sekretariat@zss45.czest.pl
Strona internetowa - kontakt