LOGOWANIE

SZUKAJ

Wydarzenia

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23

Jasełka oraz Dzień Babci i Dziadka

21 stycznia 2015r. uczniowie naszej szkoły przedstawili swoim babciom i dziadkom Jasełka. Przedstawienie wystawiane było z okazji dnia Babci i Dziadka.

Olimpiada Sportowa "Przełam Bariery z ISD Hutą Częstochowa"

Nasi zawodnicy startowali w wielu konkurencjach sportowych dostosowanych do ich możliwości ruchowych.

Spotkanie opłatkowe

Najważniejszym momentem tego spotkania było: zapalenie świecy, wysłuchanie fragmentu Pisma świętego o narodzeniu Chrystusa, dzielenie się opłatkiem i złożenie sobie życzeń świątecznych.

Mikołajki w klubie muzycznym

5 grudnia Święty Mikołaj, w kooperacji z właścicielem klubu muzycznego Stacherczak i panem Januszem Dankiem zorganizowali dla naszych uczniów imprezę pełną niespodzianek.

Wizyta św. Mikołaja - 4 grudnia 2014

4 grudnia z workiem pełnym słodyczy zawitał w szkolne progi św. Mikołaj. Śniegu wprawdzie nie było, ale słońce świeciło jasno oślepiając stare oczy przybysza...

Pokaz jeży pigmejskich.

28 listopada mieliśmy okazję poznać niezwykłych gości - panią Monikę Witkowską-Kulik i panią Dominikę Kulik, które przyniosły do szkoły hodowane przez siebie jeże pigmejskie.

Jesienne spotkanie integracyjne

29-go października w ramach „Jesiennych spotkań integracyjnych" gościliśmy dzieci z zaprzyjaźnionego Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 43 w Częstochowie.

XV Wystawa Piękna

27 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XV Wystawie Piękna. Dyplom dla naszej szkoły zdobyła Dorota Wilczak.

Obchody Międzynarodowego Miesiąca AAC (Komunikacji Alternatywnej i Wspomagającej)

W tym roku - 27 października - po raz pierwszy aktywnie przyłączyliśmy się do międzynarodowej akcji upowszechniającą Komunikację Alternatywną i Wspomagającą.

Przegląd Teatralno-Muzyczny Osób Niepełnosprawnych "Maskarada"

24 października w Częstochowie odbył się kolejny Przegląd Teatralno-Muzyczny Osób Niepełnosprawnych "Maskarada". Naszą szkołę reprezentował zespół B.E.E.S.

VI Festiwal Piosenki Podwórkowej

22 października w Hali przy ul. Żużlowej nasze gitarowe trio wykonało utwór z repertuaru Jana Wojdaka i grupy Wawele, pt. "Księżyc z dachami w karty gra".

Dzień Edukacji Narodowej

Nasi uczniowie zaśpiewali piosenkę, której treść ilustrowali również gestami naturalnymi "Makaton"; spodobała się ona tak bardzo, że poproszono o bis, a publiczność spontanicznie zaczęła wyklaskiwać jej rytm i naśladować gesty…

Wycieczka do schroniska

Psy przywitały nas głośnym i radosnym szczekaniem oraz nieustającym merdaniem ogona a pracownik schroniska oprowadził nas po wybiegach dla spragnionych miłości czworonogów.

Święto jesieni

Spotkanie rozpoczęło się piosenką, płynnie przeszło w zabawy ruchowe, by połączyć wreszcie uczestników wielokolorową chustą.

Przedstawienie "teatrzyku gong"

Przedstawienie z widocznym na plakacie mottem: "klaksonu głos ostrzega, przez jezdnię nie przebiegaj" traktowało o bezpieczeństwie na drodze, a temat przybliżył uczniom aktorski duet - Ewa Agopsowicz-Kula i Michał Kula.

Sprzątanie świata

Uczniowie i nauczyciele „uzbrojeni” w rękawice ochronne oraz worki na śmieci, wyruszyli w okolice szkolnego ogrodu posprzątać naszą Ziemię.

Integracyjny Mityng Lekkoatletyczny

Przy pełnych trybunach i wspaniałej aurze reprezentanci naszej szkoły, pokazali doskonałe przygotowanie kondycyjne, mentalne i taktyczne walcząc ambitnie, niczym nasi siatkarze, na bieżni, skoczni i rzutni.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Wyczekiwany przez wszystkich w końcu nadszedł... :)

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Tyle wzruszeń i niekończących się pożegnań towarzyszyło uroczystości...

Święto Szkoły 2014

3-go czerwca 2014 roku po raz kolejny w naszych murach odbyło się Święto Szkoły. Swoje talenty mieli okazję zaprezentować prawie wszyscy uczniowie.

Zespół Szkół Specjalnych nr 45 w Częstochowie
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 45,
Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 2
42-224 Częstochowa ul. Czecha 15, tel: (34) 324-65-35
e-maile: zss45@edukacja.czestochowa.pl, dyrektor@zss45.czest.pl,
sekretariat@zss45.czest.pl
Strona internetowa - kontakt