LOGOWANIE

SZUKAJ

Wydarzenia

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23

Dzień Dziecka w MDK

„Tańcowały dwa Michały i inne Kaczki Dziwaczki” to przedstawienie muzyczne, na które z okazji Dnia Dziecka zostali zaproszeni uczniowie naszej szkoły.

Wyścig rowerowy

29 maja 2014r. Przedszkole Integracyjne nr 43 zorganizowało wyścig rowerowy, w którym oczywiście nie mogło nas zabraknąć.

Dzień Matki 2014

26 maja 2014r. z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca uczniowie przygotowali dla Rodziców ciekawy występ do piosenki "Perski kot Dżafar". Nie zabrakło wierszy, kwiatów i życzeń.

Konkurs "Najpiękniejsza palma wielkanocna"

W maju został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Imponujących rozmiarów ozdobę nagrodzono wyróżnieniem.

XX Muzyczna Scena Integracji

W dniu 22.05.2014r. podczas festiwalu nasz zespół taneczny B.E.E.S zaprezentował układ taneczno-choreograficzny do utworu "Money, Money".

XVI Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

13 maja 2014 roku na placu Biegańskiego uczestnicy imprezy mogli wziąć udział w różnego rodzaju grach i zabawach związanych z rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

XI Przegląd Małych Form Teatralnych

Tegoroczny przegląd odbył się 8 maja 2014 r. Hasło przewodnie „Żyj kolorowo!”, zainspirowało nasz szkolny zespół teatralny „Pigmalion” do przygotowania autorskiego przedstawienia pt. „Przyjaciele”.

Konkurs plastyczno-fotograficzny

7 maja odbyło się wręczenie nagrody i dyplomów za udział w konkursie plastyczno-fotograficznym „Wiosna wkoło”. I miejsce zajął nasz uczeń Tomasz Rzędzian z czego jesteśmy niezmiernie dumni.

Spotkania biblioteczne

Zajęcia biblioteczne, na które uczęszczają uczniowie klasy 2b gimnazjum do zaprzyjaźnionej biblioteki, pozwalają wzbudzić zainteresowanie książkami i w atrakcyjny sposób z nimi obcować.

Gala Piosenki Dziecięcej 2014

10-go kwietnia 2014 roku, reprezentujący naszą szkołę, zespół GUIRO, kolejny raz wystąpił podczas Gali Piosenki Dziecięcej. Podczas imprezy zaprezentował własną wersję wzruszającego przeboju zespołu DŻEM, pt. "Do kołyski".

Rekolekcje wielkopostne

Zaprzyjaźniony brat poprowadził po raz kolejny rekolekcje wielkopostne dla naszych uczniów. Uczniowie wysłuchali nauki na temat modlitwy i postawy modlitewnej oraz uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

Zajęcia integracyjne z młodzieżą z IV LO

Tego rodzaju zajęcia sprzyjają nawiązaniu bliższych kontaktów, przekazaniu sobie wielu komplementów i uśmiechów. Korzyści z tych spotkań zaowocują w przyszłości wzajemnym zrozumieniem, sympatią i umiejętnością pomocy w trudnych sytuacjach.

Dzień otwarty

W trakcie „Dnia otwartego” istniała możliwość bliższego przyjrzenia się metodom pracy stosowanym w ZSS nr 45 na każdym etapie edukacyjnym oraz zapoznania się z ofertą edukacyjną i szczegółową organizacją pracy szkoły.

Integracyjna zbiórka Drużyn Nieprzetartego Szlaku „Witanie wiosny”

Harcerze podczas rozwiązywania zagadek musieli się wykazać wiedzą na temat pór roku ze szczególnym uwzględnieniem wiosny.

Wizyta w rozgłośni Radia FIAT

26 marca 2014r. reprezentacja uczniów naszej szkoły gościła w redakcji częstochowskiej rozgłośni Radia FIAT.

Spotkanie w ramach profilaktyki - " Dbam o higienę osobistą"

W dniu 17 marca 2014 roku cała społeczność szkolna spotkała się na kolejnym spotkaniu z zakresu działań profilaktyki dotyczącym higieny.

Bal karnawałowy 2014

12 lutego 2014 r. odbył się w szkole bal karnawałowy. Uczniowie, ich rodzice i opiekunowie zadbali o karnawałowe stroje i interesujące przebrania.

Jasełka i obchody Dni Babci i Dziadka

17 stycznia 2014r. wystawiliśmy babciom i dziadkom naszych uczniów Jasełka. Przedstawienie wymagało wielu prób, ale efekt końcowy wart był starań.

Spotkanie integracyjne „Bezpieczne ferie zimowe”

13 stycznia 2014 r. odbyło się spotkanie z zakresu działań profilaktyki „Bezpieczne ferie zimowe”, podczas którego wszyscy uczniowie w atrakcyjnej formie poznawali podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Zespół Szkół Specjalnych nr 45 w Częstochowie
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 45,
Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 2
42-224 Częstochowa ul. Czecha 15, tel: (34) 324-65-35
e-maile: zss45@edukacja.czestochowa.pl, dyrektor@zss45.czest.pl,
sekretariat@zss45.czest.pl
Strona internetowa - kontakt