LOGOWANIE

SZUKAJ

Wydarzenia

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22

Dzień Kobiet

Ósmego marca uroczyście obchodziliśmy w szkole Dzień Kobiet. Kwiatów i życzeń nie zabrakło dla żadnej przedstawicielki płci pięknej.

Ptasia stołówka

Ponieważ przedwiośnie to szczególnie trudny okres dla ptaków nasi uczniowie przygotowali dla nich wiele smakołyków. Zgodnie z zasadami ornitologii ptaki można dokarmiać nawet do połowy kwietnia, co niniejszym czynimy.

Spotkanie z policjantką

5 marca odwiedziła nas pani sierżant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, która przypomniała wszystkim najważniejsze zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Dzień Myśli Braterskiej

22 lutego przypada święto wszystkich harcerzy i skautów. Z tej okazji harcerze z naszej drużyny spotkali się podczas zbiórki integracyjnej z innymi drużynami Nieprzetartego Szlaku i przekazali sobie własnoręcznie wykonane kartki okolicznościowe.

Walentynki 2018

13-14 lutego z okazji Walentynek działała Walentynkowa Poczta, która miała ręce pełne pracy z powodu jeszcze większej ilości walentynek niż w tamtym roku. Zaadresowane walentynki można było umieszczać w walentynkowych skrzynkach pocztowych.

Środa Popielcowa 2018

Dnia 14 lutego 2018 r. Ks. Prob. Sławomir Bartoszuk i pan organista z parafii pod wezwaniem Świętego Jana Kantego przyjechali do naszej szkoły, aby odprawić Mszę św. z okazji Środy Popielcowej rozpoczynającej Wielki Post.

Spotkanie profilaktyczne „Bezpieczne ferie zimowe 2018”

Tuż przed feriami, 26 stycznia, odbyło się spotkanie wychowawczo-profilaktyczne na temat bezpiecznych ferii. W czasie spotkania przypomnieliśmy sobie jak należy ubierać się zimą, bezpiecznie bawić na śniegu i lodowisku, a także co należy zrobić kiedy jesteśmy świadkami niebezpiecznego zdarzenia.

Koncert w Filharmonii Częstochowskiej „Elementy dzieła muzycznego”

25 stycznia odbył się kolejny koncert w Filharmonii Częstochowskiej, na którym mogliśmy wysłuchać dzieł wybitnych kompozytorów. Dzięki ich wykonaniu przez Orkiestrę Symfoniczną i Chóru Filharmonii Częstochowskiej poznaliśmy wszystkie elementy utworu muzycznego.

Bal karnawałowy zorganizowany przez Akcję Katolicką

23 stycznia wzięliśmy udział w kolejnym balu karnawałowym. Tym razem był on zorganizowany przez koła wolontariatu Akcji Katolickiej działające przy Zespole Szkół Specjalnych nr 28 oraz Zespole Szkół Samochodowo-Budowlanych w Częstochowie.

Jasełka z okazji Dnia Babci i Dziadka 2018

19-go stycznia odbyły się w naszej szkole uroczyste Jasełka, które uświetniły obchody Dnia Babci i Dziadka. Spektakl poprzedziły liczne próby, a wytężona praca oraz zaangażowanie wszystkich uczniów i pracowników szkoły przyniosły zamierzony efekt. 

Spotkanie z dogoterapeutami

Dnia 8 stycznia 2018 roku, na zaproszenie studentów Akademii Jana Długosza w Częstochowie, troje naszych nauczycieli wzięło udział w zajęciach „Spotkanie z dogoterapeutami”.

V Kolędowanie z ks. bp Antonim Długoszem

9 stycznia 2018 r. na odbyło się piąte już z kolei kolędowanie z ks. Biskupem Antonim Długoszem. W tym roku nasi uczniowie wykonali pastorałkę Jana Borysewicza, pt. „Gwiazdkowe sny”.

Bal karnawałowy 2018

8 stycznia odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Motywem przewodnim tegorocznej imprezy był cyrk. Barwne stroje i szampański humor towarzyszyły wszystkim uczestnikom balu aż do samego końca.

Kolędowanie przy szkolnej choince

21 grudnia, podobnie jak rok temu, spotkaliśmy się w świetlicy szkolnej na wspólnym kolędowaniu. Pięknie udekorowana choinka, żłóbek z Jezuskiem i zimne ognie wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

Spotkanie opłatkowe w klasach 2017

19 grudnia, w przededniu Świąt Bożego Narodzenia, w każdej klasie odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe. Uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcami zasiedli przy pięknie udekorowanych i suto zastawionych stołach.

Betlejemskie Światło Pokoju 2017

17 grudnia na Jasnej Górze miało miejsce przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Harcerską służbę pełnili także harcerze z naszej drużyny „Promienie”.

Wigilia Nieprzetartego Szlaku 2017

14 grudnia na wigilii Nieprzetartego Szlaku stawiły się wszystkie drużyny. Nie zawiedli także zaproszeni goście w osobach Pań Dyrektor szkół i Komendanta Hufca ZHP Częstochowa. Zaczęliśmy refleksyjnie minutą ciszy dla upamiętnienia niedawno zmarłej Druhny Basi.

Konkurs ekologiczny „Czysta Ziemia”

Rozstrzygnięto konkurs ekologiczny „Czysta Ziemia” organizowany przez Urząd Miasta Częstochowy i Hufiec ZHP Częstochowa. Prace dwojga naszych uczniów zostały nagrodzone.

Grudniowa Olimpiada Przełam Bariery z ISD Hutą Częstochowa

7-go grudnia w Hali Sportowej Częstochowa przy ulicy Żużlowej odbyła się kolejna edycja Olimpiady Przełam Bariery z ISD Hutą Częstochowa. Tym razem ominęły nas choroby i kontuzje, dzięki czemu mogli odliczyć się prawie wszyscy zawodnicy UKS Awans.

XVII edycja „Gier i zabaw ruchowych – Paraolimpiada”

1 grudnia w Hali Sportowej „Polonia”, reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w XVII edycji „Gier i zabaw ruchowych – Paraolimpiada”.

Zespół Szkół Specjalnych nr 45 w Częstochowie
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 45,
Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 2
42-224 Częstochowa ul. Czecha 15, tel: (34) 324-65-35
e-maile: zss45@edukacja.czestochowa.pl, dyrektor@zss45.czest.pl,
sekretariat@zss45.czest.pl
Strona internetowa - kontakt