LOGOWANIE

SZUKAJ

Wydarzenia

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23

Polska Biega dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną 2018

W dniu 15 maja 2018 roku w Parku Jasnogórskim im. Stanisława Staszica, odbyła się impreza sportowa p.n. „Polska Biega dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną 2018”. Wśród licznej grupy uczestników obecni byli również reprezentanci naszej szkoły, Magda, Klaudia, Dorota, Kamil, Mikołaj, Tomasz oraz nasza najmłodsza zawodniczka Paulina.

Konkurs Recytatorski

9 maja odbył się w naszej szkole I Konkurs Recytatorski, którego organizatorami była Biblioteka Szkolna oraz Szkolne Koło Teatralne "Pigmalion". Do konkursu przystąpiło sześciu uczestników oraz trzy zespoły klasowe. 

Zajęcia z psychologiem szkolnym - „Twój autoportret”

27 kwietnia 2018 r. odbyły się zajęcia z psychologiem szkolnym, w których uczestniczyli uczniowie najstarszych klas. Tematem przewodnim był „Twój autoportret”, a głównym celem spotkania było poznanie własnej sfery emocjonalnej.

Zielony Rekord Polski

Z radością przyłączyliśmyy się do akcji propagującej zdrowe powietrze i dotlenianie miast. Zielony Rekord Polski biliśmy 27 kwietnia sadząc wokół szkoły trzmielinę. Niewielkie sadzonki na pewno rozkrzewią się wkrótce i będą produkowały bezcenny tlen ciesząc przy tym oczy wszystkich uczestników akcji.

Koncert w Filharmonii Częstochowskiej "Taneczny świat Chopina"

26 kwietnia uczestnicząc w koncercie przygotowanym przez Filharmonię Częstochowską poczuliśmy tym razem klimat Chopina, i to w szeroko rozumianym sensie. Spektakl zaprezentowany przez zespół Cracovia Danza wprowadził nas bowiem nie tylko w muzykę, ale również w TANECZNY ŚWIAT CHOPINA.

Prawa i obowiązki ucznia

25 kwietnia odbył się apel szkolny na temat "Prawa i obowiązki ucznia", podczas którego, po raz pierwszy w historii naszej szkoły, pojawił się Poczet Flagowy. Cała uroczystość miała niezwykle podniosły charakter.

IV Lokalny Turniej Tenisa Stołowego

24 kwietnia odbyła się kolejna edycja Turnieju Tenisa Stołowego; naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów. Wprawdzie Tomkowi nie udało się obronić wywalczonego przed rokiem tytułu wicemistrza, ale brązowy medal przypadł w udziale Mikołajowi.

Wiosenny bal drużyn Nieprzetartego Szlaku

Wiosna w końcu nadeszła i zaświeciło słońce. Harcerze Nieprzetartego Szlaku postanowili to uczcić wiosennym balem, który odbył się 11 kwietnia 2018 r. Organizatorem była 18 CDH NS Tropiciele Przygód. 

„SPORTOWO I KOLOROWO”

Powszechnie wiadomo, że „w zdrowym ciele, zdrowy duch” i „ruch to zdrowie”. dlatego każda okazja do aktywności fizycznej jest najlepszym sposobem na poprawę naszego samopoczucia i kondycji. Szkolna akcja propagująca sportowe działania ruszyła 6 kwietnia, w Międzynarodowym Dniu Sportu.

Święta Wielkanocne 2018

Symboliczne dzielenie się jajkiem, tzw. „jajeczko”, jest nieodłączną częścią szkolnych zwyczajów i pozwala na wspólne składanie sobie serdecznych życzeń z okazji nadchodzących świąt. Każdy ma okazję sobie powinszować, jeśli nie za pomocą słów, to kart komunikacyjnych z PCS.

Powitanie wiosny 2018

Na dworze mroźno, chłodno i biało, ale my na przekór panującej aurze powitaliśmy jednak wiosnę. I choć wykonane przez wszystkie klasy Marzanny były piękne, to z radością kilka z nich spaliliśmy symbolicznie żegnając w ten sposób zimę.

„Czarowanie słowem” - III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

15 marca odbył się III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Czarowanie słowem", w którym wzięły udział trzy nasze uczennice - Dorota, Karolina i Emilia. Jesteśmy dumni z naszych dziewcząt i ich "czarodziejskich" umiejętności.

Pogadanki o zdrowiu

Wiadomo, że marzec to miesiąc, w którym szybko i często zmienia się pogoda. Sprzyja to też niestety wzmożonym infekcjom, dlatego nasza pani pielęgniarka przeprowadziła w klasach pogadanki na temat: „Zapobieganie grypie”.

Rekolekcje Wielkopostne 2018

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne, które odbyły się 19 i 20 marca, przygotowały wszystkich do duchowego przeżywania Świąt Wielkanocnych. Poprowadzili je proboszcz oraz wikariusz z zaprzyjaźnionej parafii Św. Jana Kantego.

Gala Piosenki Dziecięcej 2018

W zdziesiątkowanym przez choroby składzie zespół GUIRO wykonał utwór Lecha Janerki, pt. Rower. Dzięki wsparciu bardzo życzliwej publiczności występ wyszedł koncertowo. Bardzo dziękujemy za możliwość zaprezentowania naszych dokonań podczas tej sympatycznej imprezy.

Koncert w Filharmonii Częstochowskiej „Folklor – źródło inspiracji dzieł muzycznych”

15 marca grupa melomanów z naszej szkoły udała się do Filharmonii Częstochowskiej na czwartkowy koncert dla młodzieży. Tego dnia wysłuchaliśmy utworów mocno zakorzenionych w muzyce ludowej.

Dzień otwarty 2018

Kolejny, czwarty Dzień Otwarty w ZSS nr 45 przeszedł do historii. W środę 14 marca 2018 r. oprócz obserwacji czy uczestniczenia w różnorodnych zajęciach, odwiedzający nas goście mogli konsultować się z będącymi tego dnia do ich dyspozycji specjalistami.

Dzień Kobiet

Ósmego marca uroczyście obchodziliśmy w szkole Dzień Kobiet. Kwiatów i życzeń nie zabrakło dla żadnej przedstawicielki płci pięknej.

Ptasia stołówka

Ponieważ przedwiośnie to szczególnie trudny okres dla ptaków nasi uczniowie przygotowali dla nich wiele smakołyków. Zgodnie z zasadami ornitologii ptaki można dokarmiać nawet do połowy kwietnia, co niniejszym czynimy.

Spotkanie z policjantką

5 marca odwiedziła nas pani sierżant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, która przypomniała wszystkim najważniejsze zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Zespół Szkół Specjalnych nr 45 w Częstochowie
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 45,
Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 2
42-224 Częstochowa ul. Czecha 15, tel: (34) 324-65-35
e-maile: zss45@edukacja.czestochowa.pl, dyrektor@zss45.czest.pl,
sekretariat@zss45.czest.pl
Strona internetowa - kontakt