Zespół Szkół Specjalnych nr 45 w Częstochowie

LOGOWANIE

SZUKAJ

Wydarzenia

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23

Spotkanie profilaktyczne „Bezpieczne ferie zimowe 2018”

Tuż przed feriami, 26 stycznia, odbyło się spotkanie wychowawczo-profilaktyczne na temat bezpiecznych ferii. W czasie spotkania przypomnieliśmy sobie jak należy ubierać się zimą, bezpiecznie bawić na śniegu i lodowisku, a także co należy zrobić kiedy jesteśmy świadkami niebezpiecznego zdarzenia.

Koncert w Filharmonii Częstochowskiej „Elementy dzieła muzycznego”

25 stycznia odbył się kolejny koncert w Filharmonii Częstochowskiej, na którym mogliśmy wysłuchać dzieł wybitnych kompozytorów. Dzięki ich wykonaniu przez Orkiestrę Symfoniczną i Chóru Filharmonii Częstochowskiej poznaliśmy wszystkie elementy utworu muzycznego.

Bal karnawałowy zorganizowany przez Akcję Katolicką

23 stycznia wzięliśmy udział w kolejnym balu karnawałowym. Tym razem był on zorganizowany przez koła wolontariatu Akcji Katolickiej działające przy Zespole Szkół Specjalnych nr 28 oraz Zespole Szkół Samochodowo-Budowlanych w Częstochowie.

Jasełka z okazji Dnia Babci i Dziadka 2018

19-go stycznia odbyły się w naszej szkole uroczyste Jasełka, które uświetniły obchody Dnia Babci i Dziadka. Spektakl poprzedziły liczne próby, a wytężona praca oraz zaangażowanie wszystkich uczniów i pracowników szkoły przyniosły zamierzony efekt. 

Spotkanie z dogoterapeutami

Dnia 8 stycznia 2018 roku, na zaproszenie studentów Akademii Jana Długosza w Częstochowie, troje naszych nauczycieli wzięło udział w zajęciach „Spotkanie z dogoterapeutami”.

V Kolędowanie z ks. bp Antonim Długoszem

9 stycznia 2018 r. na odbyło się piąte już z kolei kolędowanie z ks. Biskupem Antonim Długoszem. W tym roku nasi uczniowie wykonali pastorałkę Jana Borysewicza, pt. „Gwiazdkowe sny”.

Bal karnawałowy 2018

8 stycznia odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Motywem przewodnim tegorocznej imprezy był cyrk. Barwne stroje i szampański humor towarzyszyły wszystkim uczestnikom balu aż do samego końca.

Kolędowanie przy szkolnej choince

21 grudnia, podobnie jak rok temu, spotkaliśmy się w świetlicy szkolnej na wspólnym kolędowaniu. Pięknie udekorowana choinka, żłóbek z Jezuskiem i zimne ognie wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

Spotkanie opłatkowe w klasach 2017

19 grudnia, w przededniu Świąt Bożego Narodzenia, w każdej klasie odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe. Uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcami zasiedli przy pięknie udekorowanych i suto zastawionych stołach.

Betlejemskie Światło Pokoju 2017

17 grudnia na Jasnej Górze miało miejsce przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Harcerską służbę pełnili także harcerze z naszej drużyny „Promienie”.

Wigilia Nieprzetartego Szlaku 2017

14 grudnia na wigilii Nieprzetartego Szlaku stawiły się wszystkie drużyny. Nie zawiedli także zaproszeni goście w osobach Pań Dyrektor szkół i Komendanta Hufca ZHP Częstochowa. Zaczęliśmy refleksyjnie minutą ciszy dla upamiętnienia niedawno zmarłej Druhny Basi.

Konkurs ekologiczny „Czysta Ziemia”

Rozstrzygnięto konkurs ekologiczny „Czysta Ziemia” organizowany przez Urząd Miasta Częstochowy i Hufiec ZHP Częstochowa. Prace dwojga naszych uczniów zostały nagrodzone.

Grudniowa Olimpiada Przełam Bariery z ISD Hutą Częstochowa

7-go grudnia w Hali Sportowej Częstochowa przy ulicy Żużlowej odbyła się kolejna edycja Olimpiady Przełam Bariery z ISD Hutą Częstochowa. Tym razem ominęły nas choroby i kontuzje, dzięki czemu mogli odliczyć się prawie wszyscy zawodnicy UKS Awans.

XVII edycja „Gier i zabaw ruchowych – Paraolimpiada”

1 grudnia w Hali Sportowej „Polonia”, reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w XVII edycji „Gier i zabaw ruchowych – Paraolimpiada”.

PIGMALION na spektaklu „Gałganiarz i Patyczek”

8 grudnia 2017 r. zgodnie z przyrzeczeniem danym w ubiegłym roku szkolnym, ponownie udaliśmy się do częstochowskiego Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie. Tym razem wybraliśmy sie na spektakl pt. "Gałganiarz i Patyczek".

Mikołajki w Klubie Muzycznym „Stacherczak” 2017

Już po raz dwudziesty pierwszy 6 grudnia nasi uczniowie spotkali się na imprezie mikołajkowej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Speedway Fan Club Częstochowa. Dyrektor Anna Kajda i nasza uczennica Dorota wręczyły panu Januszowi Dankowi dyplomy z wyrazami wdzięczności za tyle lat wspólnych spotkań.

Wizyta świętego Mikołaja 2017

Dnia 5 grudnia 2017 r. naszą szkołę odwiedził święty Mikołaj ze swoją świtą: śnieżynkami i reniferami. Święty Mikołaj powitał wszystkich i zajął honorowe miejsce przy szkolnej choince.

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

W dniu 24 listopada 2017 roku braliśmy udział w uroczystych obchodach ,,Światowego Dnia Pluszowego Misia". Podczas uroczystości zostały wręczone naszym nowym uczniom: Paulinie i Michałowi, dyplomy i nagrody książkowe za udział w konkursie plastycznym ,,Mój ulubiony miś".

Koncert w Filharmonii Częstochowskiej „Obrazy do muzyki polskiej”

30 listopada 2017 r. udaliśmy się na widowisko pt. „Obrazy do muzyki polskiej” w ramach koncertów dla młodzieży FEEL HARMONY – POCZUJ KLIMAT. Choć pogoda tego dnia spłatała figla nie tylko kierowcom – spadło tyle śniegu co w zimie – to wrażenia podczas koncertu wynagrodziły trud dotarcia na miejsce.

Spacer na cmentarz

31 października uczniowie klas przysposabiających do pracy udali się na pobliski Cmentarz Kule, aby uporządkować groby i zapalić na nich znicze.

Zespół Szkół Specjalnych nr 45 w Częstochowie
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 45,
Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 2
42-224 Częstochowa ul. Czecha 15, tel: (34) 324-65-35
e-maile: zss45@edukacja.czestochowa.pl, dyrektor@zss45.czest.pl,
sekretariat@zss45.czest.pl
Strona internetowa - kontakt