LOGOWANIE

SZUKAJ

Wydarzenia

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

W dniu 24 listopada 2017 roku braliśmy udział w uroczystych obchodach ,,Światowego Dnia Pluszowego Misia". Podczas uroczystości zostały wręczone naszym nowym uczniom: Paulinie i Michałowi, dyplomy i nagrody książkowe za udział w konkursie plastycznym ,,Mój ulubiony miś".

Koncert w Filharmonii Częstochowskiej „Obrazy do muzyki polskiej”

30 listopada 2017 r. udaliśmy się na widowisko pt. „Obrazy do muzyki polskiej” w ramach koncertów dla młodzieży FEEL HARMONY – POCZUJ KLIMAT. Choć pogoda tego dnia spłatała figla nie tylko kierowcom – spadło tyle śniegu co w zimie – to wrażenia podczas koncertu wynagrodziły trud dotarcia na miejsce.

Spacer na cmentarz

31 października uczniowie klas przysposabiających do pracy udali się na pobliski Cmentarz Kule, aby uporządkować groby i zapalić na nich znicze.

XVIII „Wystawa Piękna”

30 października po raz XVIII uczestniczyliśmy w „Wystawie Piękna”. Oprócz możliwości obejrzenia ponad pięciuset prac uczniowie mogli również wziąć w warsztatach plastycznych. Inspiracją dla naszej grupy stał się Paryż i nierozerwalnie z nim związana wieża Eiffla.

Maskarada 2017

27 października  nasz zespół taneczny B.E.E.S. wziął udział w przeglądzie Maskarada, w tym roku uczniowie zaprezentowali efektowny układ choreograficzny z kolorowymi pomponami do utworu Fly Project "Toca Toca".

II Ponadregionalny Festiwal Piosenki Podwórkowej

23 października w Hali Sportowej Częstochowa odbyła się druga edycja Ponadregionalnego Festiwalu Piosenki Podwórkowej organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Wedle zapowiedzi udział w festiwalu miało wziąć aż 600 uczestników!

Październikowe obchody Międzynarodowego Miesiąca AAC 2017

24 października, w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca AAC, odbyły się w szkole zajęcia integracyjne z grupą przedszkolną, a także została przeprowadzona prezentacja obsługi komunikatora wyposażonego w program „Mówik”.

Pasowanie na ucznia. Dzień Edukacji Narodowej 2017

W piątek  13 października odbyła się uroczystość pasowania na ucznia, podczas której nasi uczniowie – Paulina, Oliwia, Michał i Mateusz złożyli ślubowanie i zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej.

Jesienna edycja Integracyjnej Olimpiady Uśmiechu

11 października odbyła się Integracyjna Olimpiada Uśmiechu zorganizowana przez Namiestnictwo Nieprzetartego Szlaku Hufca ZHP Częstochowa. Gościem specjalnym imprezy był p. Artur Bodziachowski - właściciel burgerowni „Mniam Mniam Slow Food”.

Światowy Dzień Uśmiechu

Nasza szkoła w pełni zasługuje na tytuł „Uśmiechniętej Szkoły” dlatego 6 pażdziernika, w Światowy Dzień Uśmiechu, odbyło się w naszej szkole „Uśmiechowe spotkanie”.

Święto jesieni 2017

4 października 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole Święto Jesieni. W tym roku zaszczytną rolę jesiennej panny pełniła pierwszoklasistka Paulinka, która zainspirowała uczniów do stworzenie barwnych portretów.

Jesienny koncert w Klubie Mieszkańca SM „Północ” 2017

29 września Klub Mieszkańca działający przy częstochowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Północ”, kolejny raz zaprosił naszych uczniów do udziału w Jesiennym Koncercie. Widzowie mogli oklaskiwać pokazy iluzjonistyczne, wspaniałe występy taneczne, wokalne i teatralne, a także poprawić urodę na stanowisku artystycznego malowania twarzy.

Sprzątanie Świata 2017

28 września 2017 roku w szkolnym ogrodzie zebrali się uczniowie kilku klas, aby dowiedzieć się jak dbać o środowisko naturalne i umiejętnie segregować opady. To kolejna akcja Szkolnego Koła LOP.

Olimpiada Specjalna RAZEM 2017

15-go września UKS Awans reprezentował naszą szkołę podczas zawodów sportowych w ramach kolejnej edycji Olimpiady Specjalnej RAZEM 2017.

Rozpoczęcie roku szkolego 2017/2018

W tym roku cieszyliśmy się dłuższymi wakacjami, ale nic co dobre nie trwa wiecznie. 4 września zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2017/2018.

Wyprawka szkolna 2017

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników oraz materiałów edukacyjnych.

PIGMALION na spektaklu „Kometa nad Doliną Muminków”

6 kwietnia 2017 roku przy kapryśnej wiosennej pogodzie, gdzie słońce przeplatał deszcz z gradem, po raz kolejny członkowie szkolnego koła teatralnego PIGMALION wybrali sie do teatru na spektakl „Kometa nad Doliną Muminków”.

III Lokalny Turniej Tenisa Stołowego z sukcesami naszych uczniów

W dniu 5 kwietnia reprezentanci naszej szkoły Dorota, Kamil, Mikołaj i Tomasz uczestniczyli w III Lokalnym Turnieju Tenisa Stołowego, który w tym roku odbył się w Akademickim Centrum Sportu AJD.

Dzień otwarty 2017 (podsumowanie)

29 marca gościliśmy w naszych progach potencjalnych przyszłych uczniów wraz z rodzicami. Wszyscy przybyli w tym dniu zobaczyli, jak na co dzień wyglądają zajęcia w naszej szkole.

Gala Piosenki Dziecięcej 2017

Nasi sąsiedzi nie zapomnieli o nas – 28 kwietnia wzięliśmy udziału w Gali Piosenki organizowanej przez Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 43. Z ochotą zaprezentowaliśmy iście wiosenny utwór z repertuaru grupy VooVoo.

Zespół Szkół Specjalnych nr 45 w Częstochowie
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 45,
Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 2
42-224 Częstochowa ul. Czecha 15, tel: (34) 324-65-35
e-maile: zss45@edukacja.czestochowa.pl, dyrektor@zss45.czest.pl,
sekretariat@zss45.czest.pl
Strona internetowa - kontakt