LOGOWANIE

SZUKAJ

Wydarzenia

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23

Rekolekcje Wielkopostne 2017

W dniach 27 i 28 marca 2017 r. w naszej szkole odbyły się Rekolekcje Wielkopostne, które przeprowadzili księża z parafii Św. Jana Kantego w Częstochowie. Ich celem było przygotowanie wszystkich do Świąt Wielkanocnych.

Powitanie wiosny 2017

W środę 22 marca, kiedy nowa pora roku już dzień wcześniej dała o sobie znać, uczciliśmy wiosnę. I choć pogoda tego dnia była grymaśna to wiosenny nastrój nas nie opuszczał. Zima pozostawiła po sobie jedynie Marzanny...

Licealiści z bajką dla naszych uczniów - „Czerwony Kapturek”

21 marca 2017 roku młodzież z IV LO iw Częstochowie wystawiła dla naszych uczniów przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”. Pomysłowa, ciekawa scenografia i kostiumy sprawiły, że znana i lubiana bajka zyskała nowe oblicze.

Pasowanie na czytelnika

We wtorek 14 marca wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 45 w Częstochowie zostali uroczyście pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Uroczystość była również okazją do sprawdzenia swojej wiedzy na temat właściwego traktowania książek oraz znajomości baśni.

Zbiórka integracyjna drużyn Nieprzetartego Szlaku z okazji Dnia Kobiet

13 marca nasza szkolna drużyna uczestniczyła w harcerskim spotkaniu, Motywem przewodnim zbiórki było kobiece święto, które tydzień wcześniej obchodziły wszystkie panie na świecie.

Dzień otwarty 2017

Już wkrótce w szkole kolejny dzień otwarty. Wszystkich zainteresowanych – naszych przyszłych uczniów wraz z rodzicami zapraszamy w środę 29 marca 2017 r. w godz. 9.00-15.00. W tym dniu czekają na Państwa doświadczeni specjaliści, którzy chętnie odpowiedzą na Wasze pytania.

Środa Popielcowa 2017

Od 1 marca przygotowujemy się wszyscy do Świąt Wielkiejnocy. W Środę Popielcową odwiedził nas zaprzyjaźniony proboszcz, który odprawiając mszę św. przypomniał, że od tego dnia rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu.

Koncert w Filharmonii Częstochowskiej „Muzyka w szkocką kratę”

Koncerty w Filharmonii Częstochowskiej adresowane do młodzieży cieszą się w szkole niesłabnącym zainteresowaniem, dlatego 23 lutego uczniowie chętnie udali się na koncert „Muzyka w szkocką kratę”.

Zbiórka harcerska - Dzień Myśli Braterskiej

21 lutego 2017 r. odbyła się zbiórka Drużyn Nieprzetartego Szlaku. Tematem zbiórki był Dzień Myśli Braterskiej, który dla harcerzy ma szczególne znaczenie - przypomnina o tym, że w życiu najważniejsze są przyjaźń, dobro i lojalność.

Walentynki 2017

Dzień 14 lutego na całym świecie jest okazją do okazywania sobie sympatii i serdecznych uczuć. Dlatego też w naszej szkole zorganizowaliśmy „WALENTYNKOWĄ POCZTĘ”, która działała w dniach 13-14 lutego 2017 r.

Wizyta kolędowa

W dniu 2 lutego 2017 r. proboszcz parafii Św. Jana Kantego, przybył z kolędą duszpasterską do naszej szkoły. Odwiedziny te były okazją do tego, by wspólnie pomodlić się i porozmawiać.

Bal karnawałowy 2017

31 stycznia odbył się w naszej szkole Bal Karnawałowy, którego motywem  przewodnim w tym roku było hasło „Kosmici”. Zabawa rozpoczęła się startem rakiety kosmicznej, która przeniosła wszystkich na odległą planetę, gdzie oprócz tańców, hulanek i swawoli odbywały się galaktyczne konkursy.

Kolędowanie z księdzem biskupem Antonim Długoszem 2017

10-go stycznia w sali Klubu „Politechnik” zespół Guiro zaprezentował pastorałkę „Lulejże, mi lulej”. To już nasze czwarte wspólne kolędowanie z ks. Biskupem.

Jasełka 2017

Tegoroczne jasełka - adresowane tradycyjnie do Babć i Dziadków naszych uczniów - z uwagi na ferie wystawiliśmy wyjątkowo wcześnie, bo już 11 stycznia.

Spotkanie profilaktyczne „Bezpieczne ferie zimowe 2017”

4 stycznia 2017 roku uczniowie naszej szkoły utrwalali bezpieczne nawyki podczas zabaw zimowych na świeżym powietrzu. Wszystkie ćwiczenia i zabawy wspomagane były gestami Makatonu i symbolami PCS.

Konkurs na najładniejszą choinkę w M1

Świąteczny konkurs na najładniej udekorowaną choinkę, zorganizowany przez centrum handlowe M1 Częstochowa, został rozstrzygnięty. Jesteśmy zadowoleni z udziału, bo w głosowanie zaangażowani byli dosłownie wszyscy – uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy i przyjaciele szkoły. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i każdy oddany głos.

Spotkanie opłatkowe w klasach 2016

19 grudnia łamaliśmy się opłatkiem z naszymi bliskimi. To magiczny czas, kiedy opłatek, choinka i biały obrus przypominają nam, że kiedy „Bóg się rodzi, moc truchleje…”

Spotkanie opłatkowe Drużyn Nieprzetartego Szlaku 2016

W piątek 16 grudnia drużyny Nieprzetartego Szlaku spotkały się na wigilii zorganizowanej przez Namiestnictwo Nieprzetartego Szlaku Hufca ZHP Częstochowa. Oprócz tradycyjnego dzielenia się chlebem i przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie zorganizowanym przez Namiestnictwo NS.

Halowa Olimpiada Sportowa „Przełam Bariery z ISD Hutą Częstochowa” 2016

14 grudnia w Hali Sportowej „Arena Częstochowa”, odbyła się kolejna edycja Halowej Olimpiady Sportowej „Przełam Bariery z ISD Hutą Częstochowa”. Nasi reprezentanci wspierani przez liczną grupą nauczycieli i rodziców startowali w wielu konkurencjach dostosowanych do ich możliwości ruchowych.

Warsztaty prawie jak w Piekielnej Kuchni

12 grudnia naszym gościem specjalnym był Artur Bodziachowski, który w ramach cyklu spotkań z przedstawicielami ciekawych zawodów przeprowadził z uczniami warsztaty rodem z Piekielnej Kuchni. Wszystkie przyrządzone wspólnymi siłami burgery były diablo smaczne :)

Zespół Szkół Specjalnych nr 45 w Częstochowie
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 45,
Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 2
42-224 Częstochowa ul. Czecha 15, tel: (34) 324-65-35
e-maile: zss45@edukacja.czestochowa.pl, dyrektor@zss45.czest.pl,
sekretariat@zss45.czest.pl
Strona internetowa - kontakt