LOGOWANIE

SZUKAJ

Wydarzenia

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23

Mikołajkowy bilet do kina

13 grudnia z okazji Św. Mikołaja zostaliśmy zaproszeni przez kino Cinema - City ,,Wolność” na seans filmowy ,,Jak zostać kotem?” Było warto obejrzeć tę komedię, bo dostarczyła wszystkim sporo emocji - od uśmiechu po łzy wzruszenia.

Promujemy zdrowe nawyki żywieniowe

Kolejna porcja zdrowia w postaci jabłek znalazła się w szkole tym razem dzięki współpracy z Agencją Rynku Rolnego. I chyba też dlatego nie wyobrażamy sobie bez nich zdrowego odżywiania.

Choinka od Św. Mikołaja

We wtorek 6 grudnia 2016 r. nastąpił ciąg dalszy „mikołajkowych niespodzianek”. Przy wejściu do szkoły czekała na nas wysoka na dwa metry jodła kaukaska! Mikołaj, kłujące drzewko, niespodzianki… Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że święta tuż, tuż :)

Mikołajki 2016 w Klubie Muzycznym „Stacherczak”

6 grudnia w Klubie Muzycznym „Stacherczak” spotkaliśmy się kolejny raz z gwiazdami sportu i estrady, no i oczywiście z Mikołajem. Było wesoło, rozrywkowo i swojsko, bo czujemy się w tym miejscu prawie jak u siebie ;) 

Wizyta Świętego Mikołaja 2016

W dniu 5 grudnia 2016r. odwiedził naszą szkołę Święty Mikołaj, który obdarował wszystkich uczniów, prezentami oraz słodyczami i owocami. Dziękujemy Pani Agacie Mszycy i Jej Przyjaciołom za ufundowanie mikołajkowych paczek!

Sukcesy sportowe ucznia naszej szkoły

W dniach 2-3 grudnia w Kaliszu odbył się XIV Ogólnopolski Memoriał Władysława Jakubka. Nasz uczeń Mikołaj, członek sekcji pływackiej LKS „GOL-START”, wraz z innymi zawodnikami rywalizował w kategorii pływania na czas.

XVI Konkurs Gier i Zabaw Ruchowych

Dnia 2 grudnia 2016 r. w Hali Polonia odbył się XVI Konkurs Gier i Zabaw Ruchowych - „Paraolimpiada”. Ogromną atrakcją dla uczniów był pokaz pojedynku szermierczego z udziałem brązowego medalisty Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro, Adriana Castro.

Dzień Integracji Sensorycznej

28 listopada po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Integracji Sensorycznej. Przez ponad dwie godziny odbywały się zajęcia, które miały na celu uświadomienie uczniom funkcjonowanie ich zmysłów: dotyku, propriocepcji, wzroku, słuchu smaku, węchu i równowagi. 

Wyjście do Filharmonii Częstochowskiej na koncert „CAŁY TEN JAZZ!”

To był dopiero koncert! 1 grudnia, kolejny raz w gościnnych progach Filharmonii Częstochowskiej, wysłuchaliśmy wspaniałego koncertu. Dobrze, że tym razem byliśmy w licznej grupie, bo jazz to wyjątkowa, improwizowana muzyka.

Wizyta w TRW

23 listopada przedstawiciele szkoły – Pani Dyrektor oraz klasa 1ap wraz wychowawcą – udali się z wizytą do ZF TRW Polska przy ulicy Rolniczej, osobiście podziękować za niezwykły dar serca. Dzięki wsparciu finansowemu firmy TRW nasza szkoła mogła zakupić sprzęt do terapii metodą Tomatisa.

Jabłka to zdrowie

Jabłka to zdrowie – wiemy to wszyscy. Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Częstochowie uczniowie naszej szkoły otrzymali owocowe witaminy w postaci jabłek.

„Pigmalion” na premierze

24 listopada 2016 roku o godz. 10.00 w częstochowskim teatrze odbył się przedpremierowy spektakl „Roszpunka”. Wydarzenie to zachęciło członków szkolnego koła teatralnego „Pigmalion” do obejrzenia adaptacji na deskach Teatru im. Adama Mickiewicza.

Integracyjna Olimpiada Uśmiechu 2016

W dniu 27 października odbyła się Integracyjna Olimpiada Uśmiechu dla Harcerzy z Drużyn Nieprzetartego Szlaku Hufca ZHP Częstochowa. Wzięły w niej udział trzy drużyny NS z Częstochowy.

Gimnastyka dla rodziców - „Twój zdrowy kręgosłup”

26 października odbyły się w naszej szkole pierwsze zajęcia fitness adresowane do rodziców. Ich głównym celem jest poprawa funkcjonowania kręgosłupa. 

Wyjście do Filharmonii Częstochowskiej na koncert „LITERATURA JAKO INSPIRACJA DZIEŁ MUZYCZNYCH”

27 października po raz kolejny uczestniczyliśmy w koncercie dla młodzieży w ramach programu „FEEL HARMONY – POCZUJ KLIMAT!”.  Tym razem filharmonicy wykonali utwory, które inspirowane były literaturą.

Otwarcie Punktu Konsultacyjnego AAC

26 października 2016 r. został uruchomiony punkt konsultacyjny AAC. Na uroczyste otwarcie zaproszono m.in. przedstawicieli Wydziału Edukacji Urzędu Miasta, placówek Doskonalenia Zawodowego dla Nauczycieli, dyrektorów przedszkoli i szkół integracyjnych, pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych.

Spotkanie z policjantem - przewodnikiem psa

25 października mieliśmy możliwość poznania niezwykłych gości – pana policjanta i suczki Azy. Ich wizyta zainaugurowała cykl spotkań z przedstawicielami ciekawych zawodów.

XVII Wystawa Piękna

24 października przedstawiciele naszej szkoły - klasa 1ap uczestniczyli w XVII Wystawie Piękna. Indywidualne wyróżnienie zdobył Mikołaj za swoje wspomnienia z wakacji.

Jesień w górach

22 października wśród słonecznych promieni wędrowaliśmy przez Przełęcz Salmopolską, Trzy Kopce Wiślańskie oraz Wisłę podziwiając górskie widoki. Kto nie był niech żałuje!

VIII Festiwal Piosenki Podwórkowej

W poniedziałek 17 października w Hali Arena w Częstochowie odbył się VIII Festiwal Piosenki Podwórkowej. Oczywiście tym razem też nas nie zabrakło.

Zespół Szkół Specjalnych nr 45 w Częstochowie
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 45,
Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 2
42-224 Częstochowa ul. Czecha 15, tel: (34) 324-65-35
e-maile: zss45@edukacja.czestochowa.pl, dyrektor@zss45.czest.pl,
sekretariat@zss45.czest.pl
Strona internetowa - kontakt