Zespół Szkół Specjalnych nr 45 w Częstochowie

LOGOWANIE

SZUKAJ

Wydarzenia

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23

Październikowe obchody Międzynarodowego Miesiąca AAC 2016

Jak co roku, nasza szkoła z przyjemnością włącza się do świętowania i upowszechniania wiedzy na temat alternatywnych i wspomagających metod porozumiewania się. Wszystkie osoby zainteresowane tematyką AAC zapraszamy do kontaktu z naszymi terapeutami: mgr Żaneta Dylikowska - pedagog specjalny, mgr Małgorzata Włodarczyk - neurologopeda.

Sukcesy naszego ucznia w zawodach pływackich

Podczas V Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodów Osób Niepełnosprawnych w pływaniu, które odbyły się na Pływalni Krytej MOSiR, nasz uczeń Mikołaj odnosił swoje sukcesy.

Święto jesieni 2016

W tym roku uczniów naszej szkoły jesień powitała bezchmurnym niebem i słoneczną aurą. Wprawdzie z niewielkim opóźnieniem, bo 26 września, ale za to zapewniając mnóstwo wrażeń.

Olimpiada Sportowa RAZEM 2016

W pierwszy dzień kalendarzowej jesieni - 23 września - odbyła się czternasta edycja Olimpiady Razem, w której nie mogło nas zabraknąć. Promienie jesiennego słońca dodawały blasku zdobytym przez uczestników medalom i pucharom.

Sprzątanie świata 2016

20 września przyłączyliśmy się do międzynarodowej akcji Sprzątanie świata. W celu upamiętnienia tegorocznej akcji oraz upiększenia terenu wokół szkoły posadziliśmy ozdobne drzewko.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Tradycyjnie, 1-go września uroczyście zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny. Mamy nadzieję, że najbliższe 10 miesięcy upłynie nam wszystkim na wytężonej pracy przynoszącej wszystkim satysfakcję i zadowolenie.

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Każde pożegnanie dostarcza wzruszeń. 24 czerwca 2016 roku pożegnaliśmy nie tylko rok szkolny, ale przede wszystkim wielu absolwentów, którzy byli z nami przez wiele, wiele lat.

Spotkanie z zakresu profilaktyki „Bezpieczne wakacje 2016”

16 czerwca 2016 r. odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie z zakresu profilaktyki. Tematem było bezpieczeństwo w czasie wakacyjnego wypoczynku.

Poranek z psem

15 czerwca został ustanowiony międzynarodowym Dniem Dogoterapii. W ramach tego święta po raz pierwszy w naszej szkole odbył się „Poranek z psem”, podczas którego wszyscy uczniowie mieli możliwość spotkania się oraz wspólnej zabawy z Ajsem i Colą - naszymi psimi terapeutami.

14. wyścig rowerowy

10 czerwca 2016 r. po raz kolejny wzięliśmy udział w wyścigu rowerowym organizowanym przez zaprzyjaźnione przedszkole. W czasie przejażdżki do Lasku Aniołowskiego uczestnicy mieli okazję praktycznie zastosować wiedzę o zasadach ruchu drogowego.

Olimpiada Sportowa „Przełam Bariery z ISD” 2016

Dnia 8 czerwca na stadionie lekkoatletycznym CKS „Budowlani”, odbyła się kolejna edycja Olimpiady Sportowej „Przełam Bariery z ISD”. Reprezentanci naszej szkoły mogli zaprezentować swoje umiejętności oraz prawdziwego ducha sportowej walki.

Wycieczka szkolna do ENERGYLANDII

8 czerwca 2016 r. wybraliśmy się do największego w Polsce Rodzinnego Parku Rozrywki - ENERGYLANDIA w Zatorze. Różnorodność atrakcji i piękna pogoda sprawiły, że ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Święto Szkoły 2016

1 czerwca, już po raz 17-ty - w obecności całej społeczności szkolnej - obchodziliśmy to święto chcąc w ten sposób podkreślić szczególny, niemal rodzinny, charakter naszej szkoły.

Dzień Mamy i Taty 2016

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki i Dnia Ojca gościliśmy w szkole rodziców naszych uczniów. Dla naszych gości przygotowaliśmy kilka niespodzianek.

XXII Przegląd Muzycznej Sceny Integracji

19 maja w nasz zespół taneczny B.E.E.S. zaprezentował efektowny układ choreograficzny do utworu PSY „Gangnam Style”. Gromkie brawa publiczności wynagrodziły wszystkim trud włożony w przygotowanie występu.

XVIII Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

18 maja wraz innymi reprezentantami szkół, przedszkoli, ośrodków, stowarzyszeń i fundacji wzięliśmy udział w Marszu Godności, który stanowił clou obchodów XVIII Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Wycieczka do biblioteki „WOM-u”

17 maja grupa uczniów wraz z opiekunami odwiedziła Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną RODN „WOM” w Częstochowie. Celem wycieczki było uczestnictwo w niezwykłym japońskim teatrze Kamishibai, który polega na opowiadaniu historii za pomocą ilustracji.

Wycieczka w Góry Opawskie z SKKT PTTK

14  maja 2016 r. dwanaścioro miłośników pieszych wędrówek górskich z naszej szkoły wybrało się na wycieczkę w Góry Opawskie. Dzięki sprzyjającej aurze podczas kilkugodzinnej wędrówki mogliśmy podziwiać piękne, malownicze widoki.

Zajęcia w bibliotece

W dniu 13 maja wybraliśmy się po raz kolejny do biblioteki. Tym razem na zajęcia pt: „Owady są wśród nas”. Podczas tego pobytu mieliśmy okazję obejrzeć albumy o owadach, a następnie wykonać oglądane wcześniej i zapamiętane owady.

Koncert „BAJECZNY BRODWAY” w Filharmonii Częstochowskiej

11 maja 2016 r. mieliśmy okazję nie tylko „poczuć klimat” tego miejsca, ale też posłuchać bajecznej muzyki. Częstochowscy filharmonicy wraz z Zespołem Wokalnym HAPPY SINGERS z Kalisza przenieśli nas w świat animowanych bohaterów bajek Walta Disney'a.

Zespół Szkół Specjalnych nr 45 w Częstochowie
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 45,
Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 2
42-224 Częstochowa ul. Czecha 15, tel: (34) 324-65-35
e-maile: zss45@edukacja.czestochowa.pl, dyrektor@zss45.czest.pl,
sekretariat@zss45.czest.pl
Strona internetowa - kontakt