LOGOWANIE

SZUKAJ

Wydarzenia

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23

Wycieczka w Góry Opawskie z SKKT PTTK

14  maja 2016 r. dwanaścioro miłośników pieszych wędrówek górskich z naszej szkoły wybrało się na wycieczkę w Góry Opawskie. Dzięki sprzyjającej aurze podczas kilkugodzinnej wędrówki mogliśmy podziwiać piękne, malownicze widoki.

Zajęcia w bibliotece

W dniu 13 maja wybraliśmy się po raz kolejny do biblioteki. Tym razem na zajęcia pt: „Owady są wśród nas”. Podczas tego pobytu mieliśmy okazję obejrzeć albumy o owadach, a następnie wykonać oglądane wcześniej i zapamiętane owady.

Koncert „BAJECZNY BRODWAY” w Filharmonii Częstochowskiej

11 maja 2016 r. mieliśmy okazję nie tylko „poczuć klimat” tego miejsca, ale też posłuchać bajecznej muzyki. Częstochowscy filharmonicy wraz z Zespołem Wokalnym HAPPY SINGERS z Kalisza przenieśli nas w świat animowanych bohaterów bajek Walta Disney'a.

Wycieczka na Jasną Górę

W dniu 10 maja 2016 r. odwiedziliśmy słynny na całym świecie jasmogórski klasztor. Na spotkanie z nami wyszedł nasz przewodnik - ojciec Roman z Zakonu Paulinów, którzy są gospodarzami tego miejsca. 

Spotkanie z zakresu profilaktyki „Woda niezbędna do życia”

W dniu 5 maja 2016 roku odbyło się kolejne szkolne spotkanie mające na celu kształtowanie prawidłowych postaw zwiazanych z profilaktyką. Zwieńczeniem spotkania była wykonana przez uczniów „mapa myśli”, na której zawarto wszystkie ważne informacje o wodzie.

Zbiórka integracyjna drużyn Nieprzetartego Szlaku z okazji święta patrona harcerzy

W piątek, 29 kwietnia 2016 r. odbyła się w naszej szkole zbiórka integracyjna drużyn Nieprzetartego Szlaku. Uczestnikami byli harcerze z trzech drużyn. Tematem spotkania był patron harcerzy i skautów św. Jerzy.

II Integracyjny Turniej Gry w Kręgle

29 kwietnia 2016 r. reprezentanci naszej szkoły brali udział w zawodach, które odbyły się w kręgielni Bowling & Pub Złote Arkady. Rywalizacja była fascynująca, ponieważ punktacja zmieniała się w okamgnieniu.

Warsztaty z arteterapii - „Tydzień życia z niepełnosprawnością. Być wyjątkowym”

W dniu 26 kwietnia 2016 r. inna grupa uczniów uczestniczyła w warsztatach z arteterapii, zorganizowanych w ramach częstochowskich obchodów „Tygodnia życia z niepełnosprawnością. Być wyjątkowym”. Po wspólnie wykonanej pracy obowiązkowe zdjęcie upamiętniło te chwile.

Warsztaty edukacyjne z okazji obchodów Dnia Ziemi

28 kwietnia 2016 grupa uczniów udała się do Multicentrum ZODIAK na warsztaty z okazji obchodów Dnia Ziemi. Niecodzienne spojrzenie na ekologię i przyjazna atmosfera stwarzana przez pracowników multicentrum pozwoliły na miłe i jednocześnie aktywne spędzenie czasu w obiekcie.

WYJĄTKOWY – TALENT SHOW

27-go kwietnia w Gimnazjum nr 18 w Częstochowie odbyła się impreza pod tytułem WYJĄTKOWY – TALENT SHOW. Nasz zespół w składzie: Dorota, Magda i Marcin z gościnnym udziałem pani Agnieszki i pani Izy, wykorzystując szereg instrumentów i rekwizytów wykonał efektowny układ choreograficzny do utworu Willy'ego Williama, pt. „Ego”.

HAPPENING MIEJSKI w ramach obchodu ,,Tygodnia życia z niepełnosprawnością. Być wyjątkowym”

W dniu 25 kwietnia uczestniczyliśmy w happeningu miejskim, zorganizowanym przez VIII Liceum Ogólnokształcące Samorządowe w Częstochowie w ramach obchodu „Tygodnia życia z niepełnosprawnością. Być wyjątkowym”.

Wycieczka w Beskid Mały z PTTK

23 kwietnia 2016 r. w dwunastoosobowym składzie wyruszyliśmy autokarem na wycieczkę, aby pochodzić sobie po górach. Dzięki dobrej pogodzie nie traciliśmy równie dobrego humoru, a gdy dotarliśmy na najwyższy szczyt Beskidu Małego - Czupel  (933 m n.p.m.), mogliśmy przyglądać się innym górskim szczytom Beskidu Małego.

II Lokalny Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych

14 kwietnia uczniowie naszej szkoły, a zarazem reprezentanci Klubu UKS „Awans” - Tomek i Marcin zdobyli drugie miejsca w tenisowych zmaganiach. Dwa srebrne  medale to ogromne osiągnięcie. Dziękujemy!

Korowód wiosenny

Wiadomo, wiosna już jest. Rozgościła się na dobre. W ciepły i słoneczny dzień – 13 kwietnia – wybraliśmy się  na wiosenny spacer.

Trzeci Dzień Otwarty za nami!

6-go kwietnia nasza szkoła otworzyła swoje podwoje dla wszystkich zainteresowanych ofertą edukcyjną - można było wziąć udział w zajęciach, jakie proponujemy uczniom na co dzień, a także zasięgnąć języka u specjalistów pracujących w naszej szkole.

Gala Piosenki Dziecięcej 2016

We wtorek, 5-go kwietnia mieliśmy przyjemność wzięcia udziału w Gali Piosenki Dziecięcej organizowanej przez naszych sąsiadów, Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 43.

Koncert „Muzyka ze sceny i z ekranu”

31 marca 2016 r. udaliśmy się na trzeci już w tym sezonie artystycznym koncert  FEEL HARMONY – POCZUJ KLIMAT! Tym razem w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół Muzycznych im. M. J. Żebrowskiego w Częstochowie.

Dzień otwarty 2016

6 kwietnia 2016r., w godz. 9.30-13.30 zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwarty w naszej szkole. Możliwość konsultacji specjalistów oraz wzięcie udziału w różnorodnych zajęciach.

Wielkanocny Gaik

Kiedy do Świąt Wielkanocnych było jeszcze sporo czasu zaczęliśmy wspólnymi siłami dekorować ustawiony w szatni stroik. Na gałązkach pojawiły się pisanki, ptaszki i inne wielkanocne symbole. Dziękujemy za zaangażowanie!

Wielkanocne „jajeczko”

Ostatni, przed feriami świątecznymi, dzień w szkole upłynął w miłej i radosnej atmosferze. Tradycyjnie podzieliliśmy się wszyscy jajkiem, którym częstowały Panie Dyrektorki w towarzystwie br. Jana.

Zespół Szkół Specjalnych nr 45 w Częstochowie
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 45,
Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 2
42-224 Częstochowa ul. Czecha 15, tel: (34) 324-65-35
e-maile: zss45@edukacja.czestochowa.pl, dyrektor@zss45.czest.pl,
sekretariat@zss45.czest.pl
Strona internetowa - kontakt