LOGOWANIE

SZUKAJ

Wydarzenia

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23

Wielkanocne spotkanie integracyjne z młodzieżą

21 marca 2016 roku kolejny raz gościliśmy w naszej szkole młodzież z IV Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza. Wspólnie z gośćmi wykonaliśmy techniką decoupage wiele kolorowych pisanek.

Pierwszy dzień wiosny – Marzanny na wybiegu

W pierwszy dzień wiosny prezentujemy przygotowane przez uczniów Marzanny. Zrobione zgodnie z tradycją – ze słomy, z bibuły, ciekawie i humorystycznie ozdobione czekają na pożegnanie zimy, której są symbolem.

Konkurs recytatorski „Czarowanie słowem”

17 marca nasza uczennica Dorota wzięła udział w I międzyszkolnym konkursie recytatorskim „Czarowanie słowem”. W swojej grupie wiekowej zajęła zaszczytne trzecie miejsce.

Wiosenny wernisaż

Najpiękniejsza pora roku już tuż, tuż, a w oczekiwaniu na wiosnę wszystkie klasy w naszej szkole wzięły udział w ogłoszonym przez p. Sylwię i p. Izę konkursie pt. „W oczekiwaniu na wiosnę”.

Rekolekcje Wielkopostne 2016

W dniach 10 i 11 marca 2016 r. odbyły się w naszej szkole Rekolekcje Wielkopostne, które przeprowadził br. Jerzy Stadnicki.  Hasłem rekolekcji były słowa: „Bądźcie miłosierni jak Ojciec wasz jest miłosierny”.

Spotkanie z zakresu profilaktyki „Bezpieczne ferie”

Tuż przed feriami uczniowie mieli możliwość utrwalalić swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w czasie zimowego wypocznynku. Podczas spotkania dużo było ćwiczeń praktycznych, nie zabrakło jednak prezentacji multimedialnych, filmu edukacyjnego, pokazu sprzętu sportowego i zimowej odzieży.

Zimowy koncert w Filharmonii Częstochowskiej

w ramach cyklu FEEL HARMONY – POCZUJ KLIMAT! 4 lutego 2016 r. przygotowano koncert „Inverno, winter, zima…” Prowadzącym koncert był Lechosław Nowak i to on, za pomocą wyobraźni, przeniósł nas w obsypany śniegiem świat, którego próżno było szukać na dworze.

Zajęcia z przysposobienia do pracy

2 lutego uczniowie klasy 3bp zlewali zakiszony tydzień wcześniej żur. Pachniało w klasie i w pobliżu. Na szczęście jest to zapach, który dobrze się wszystkim kojarzy, bo w szkole słyniemy z żuru ;)

Pracowite zmagania klas przysposabiających do prac

27 stycznia klasy przysposabiające do pracy postanowiły „zagospodarować” marchewkę przekazaną nam przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Częstochowie. Marchwi było sporo, bo aż 200 kg.

Jasełka 2016

Co roku - 21 stycznia w Dzień Babci, a tuż przed Dniem Dziadka - wystawiane są w naszej szkole Jasełka. Przedstawienie jest przygotowywane dla wyjątkowej publiczności - Babć i Dziadków naszych uczniów.

Bal karnawałowy 2016

14 stycznia odbył się bal karnawałowy, który w tym roku miał dworski charakter. Na królewskim dworze nie zabrakło ani króla, ani królewny, ani rycerza, ani dam dworu, ani... poruszającego się pod osłoną ciemności wampira.

Kolędowanie z bp Antonim Długoszem

11-go grudnia mieliśmy okazję po raz drugi uczestniczyć we wspólnym kolędowaniu z księdzem biskupem Antonim Długoszem. Nasz zespół wykonał kolędę „Dzisiaj w Betlejem” w autorskiej aranżacji.

Wigilia w szkole

W dniu 18 grudnia 2015 r. odbyło się spotkanie opłatkowe w klasach. Naszymi kolędnikami byli pani dyrektor i wicedyrektor, brat szkolny i nauczyciele.

Premierowe spektakle Teatru Oczami Brata

W czwartek 17 grudnia 2015 r. w hali przy ul. Żużlowej odbyło się spotkanie świąteczne zorganizowane przez Fundację Oczami Brata. Naszą szkołę reprezentowała Pani Dyrektor Anna Kajda oraz  Namiestniczka Nieprzetartego Szlaku - pani Tatiana Telehojna-Jasińska.

Wigilijne spotkanie drużyn Nieprzetartego Szlaku

W środę 16 grudnia 2015 r. odbyła się zbiórka wigilijna Drużyn Harcerskich Nieprzetartego Szlaku. Do organizacji uroczystości włączyli się harcerze z 17 CDSH Ponury i 71 CDH Szturm.

Święta tuż, tuż…

Trudno było doczekać do Wigilii i pierwszej gwiazdki więc uczniowie postanowili odpakować prezenty już kilka dni przed Bożym Narodzeniem.

„PaT” w naszej szkole

11 grudnia 2015 r. gościliśmy młodzież częstochowskich szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów AJD. Goście zaprezentowali spektakl teatralny pt.: „Święta, święta” w ramach działań Programu „Profilaktyka a Ty” - Ogólnopolskiego Programu Profilaktycznego Komendy Głównej Policji.

Wizyta Świętego Mikołaja

8 grudnia do naszej szkoły wraz z redakcją „Życie Częstochowy i Powiatu” przybył Święty Mikołaj. Zespół redakcyjny pod kierunkiem Redaktor Naczelnej - Teresy Szajer ufundował mikołajkowe paczki dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Zabawa mikołajkowa w Klubie Muzycznym „Stacherczak” 2015

7 grudnia to data kolejnego już spotkania ze Świętym Mikołajem w Klubie Muzycznym „STACHERCZAK”. Imprezę zorganizowaną dla najmłodszych uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz Częstochowy z panem Prezydentem Krzysztofem Matyjaszczykiem na czele.

Niewidzialna Ręka Świętego Mikołaja to także Ty! - czyli choinka, która otwiera oczy niedowiarkom!

Mglistym rankiem, 4-go grudnia, pani Barbara B. jak zwykle przybyła do pracy. Jakież było jej zdumienie gdy zbliżywszy się do wejścia ujrzała przepiękną choinkę opartą, jak gdyby nigdy nic, o drzwi szkoły!

Zespół Szkół Specjalnych nr 45 w Częstochowie
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 45,
Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 2
42-224 Częstochowa ul. Czecha 15, tel: (34) 324-65-35
e-maile: zss45@edukacja.czestochowa.pl, dyrektor@zss45.czest.pl,
sekretariat@zss45.czest.pl
Strona internetowa - kontakt