LOGOWANIE

SZUKAJ

Wydarzenia

Już po raz ostatni w tym sezonie artystycznym udaliśmy się do Filharmonii Częstochowskiej na koncert zespołu jazzowego. Tym razem w gorące rytmy rodem z Nowego Orleanu wprowadził nas częstochowski zespół Five O’Clock Orchestra.

Wyjście do Filharmonii Częstochowskiej na koncert „Spotkanie w Nowym Orleanie”

Czerwiec przynosi ze sobą nie tylko upał na dworze, ale również gorące rytmy. Na taki właśnie muzyczny klimat trafiliśmy w Filharmonii Częstochowskiej udając się na ostatni już w tym sezonie artystycznym koncert dla młodzieży.

Czerwcowy koncert zainaugurował 14. Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego HOT JAZZ SPRING. Członkowie grupy w porywający sposób ponieśli nas w południowe rejony Stanów Zjednoczonych, gdzie narodził się jazz. Przystępnie opowiadanej historii tego gatunku muzyki towarzyszyły utwory wybitnych postaci epoki, m.in. Louisa Armstronga.

„Spotkanie w Nowym Orleanie” pozwoliło naszym uczniom poczuć nie tylko klimat filharmoni, ale również żywiołowo reagować na improwizowane dźwięki,  co bardzo spodobało się członkom Five O’Clock Orchestra. Muzycy w zamian za spontaniczne przeżywanie muzyki w ich wykonaniu, odwdzięczyli się okazaną nam serdecznością i płytą z dedykacją. Będzie co wspominać :)

Zespół Szkół Specjalnych nr 45 w Częstochowie
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 45,
Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 2
42-224 Częstochowa ul. Czecha 15, tel: (34) 324-65-35
e-maile: zss45@edukacja.czestochowa.pl, dyrektor@zss45.czest.pl,
sekretariat@zss45.czest.pl
Strona internetowa - kontakt