LOGOWANIE

SZUKAJ

Zespół reprezentuje szkołę na wielu przeglądach muzycznych i festiwalach, a także zapewnia oprawę muzyczną szkolnych uroczystości. Najważniejszymi imprezami, w których uczestniczy GUIRO są: Festiwal Szkolnych Zespołów Artystycznych „Muzyczna Scena Integracji,” Gala Piosenki, organizowana przez Przedszkole Integracyjne nr 43 i Koncert Kolęd w Klubie „Politechnik.”

Zespół instrumentalno-wokalny „Guiro”

GUIRO to zespół instrumentalno-wokalny, działający od 1999 r. przy Zespole Szkół Specjalnych nr 45 w Częstochowie. Powstał z inicjatywy mgr Wojciecha Kwaśniaka. 
Z grupą współpracowali również inni nauczyciele naszej szkoły: mgr Anna Kajda, mgr Violetta Snarska, mgr Halina Leszczyńska i mgr Justyna Szalińska. 

Zespół reprezentuje szkołę na wielu przeglądach muzycznych i festiwalach, a także zapewnia oprawę muzyczną szkolnych uroczystości. Najważniejszymi imprezami, w których uczestniczy GUIRO są: Festiwal Szkolnych Zespołów Artystycznych „Muzyczna Scena Integracji,” Gala Piosenki, organizowana przez Przedszkole Integracyjne nr 43 i Koncert Kolęd w Klubie „Politechnik.” 

Podczas pierwszych występów grupa nawiązywała do stylistyki prymitywnych zespołów z Czarnego Lądu („Kołysanka afrykańska”). Później w repertuarze pojawiły się covery znanych utworów w bardziej złożonych aranżacjach, m.in.: „Easy” Lionela Richie, „Solitude” Black Sabbath, „Pamiętam ciebie z tamtych lat” Krzysztofa Krawczyka, „Down on the corner” Creedence Clearwater Reviwal, „Zabierz mnie” Arki Noego, „Mistletoe and wine” Cliffa Richarda, „Kołysanka dla Misiaków” Martyny Jakubowicz, „Póki uśmiech na twarz dziecka” Breakout, utwory z repertuaru White Stripes i wiele innych. 

Zespół charakteryzuje oryginalne, subtelne brzmienie, które zawdzięcza między innymi kultowym metalofonom nieodżałowanej częstochowskiej firmy „Melodia.” Członkowie GUIRO wykorzystują również wiele rzadko spotykanych instrumentów perkusyjnych, takich jak Boom whackers i Drum shapes.

Zespół Szkół Specjalnych nr 45 w Częstochowie
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 45,
Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 2
42-224 Częstochowa ul. Czecha 15, tel: (34) 324-65-35
e-maile: zss45@edukacja.czestochowa.pl, dyrektor@zss45.czest.pl,
sekretariat@zss45.czest.pl
Strona internetowa - kontakt